Były poseł Prawa i Sprawiedliwości Stefan Strzałkowski nie żyje. Zmarł w szpitalu w Warszawie

Jakub Roszkowski
Jakub Roszkowski
archiwum
Nie żyje Stefan Strzałkowski, poseł ziemi koszalińskiej poprzedniej kadencji. Miał 62 lata. Zmarł w szpitalu MSWiA w Warszawie.

Strzałkowski był pierwszym starostą powiatu białogardzkiego, pierwszym burmistrzem Białogardu, wybranym w wyborach bezpośrednich, trzykrotnie pełnił funkcję posła. Zmarł w nocy z czwartku na piątek.

- To naprawdę bardzo smutna informacja dla nas wszystkich - wspomina posła Piotr Pakuszto, obecny starosta powiatu białogardzkiego.

- Bo nikt nie zrobił dla naszego regionu tyle, co Strzałkowski. To będzie dla nas trudny okres. Bardzo, bardzo żałuję, bo znałem posła Strzałkowskiego naprawdę dobrze. Potrafił znaleźć wspólny język z każdym.

Życiorys: Absolwent gorzowskiej filii Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu (1981), a także studiów podyplomowych z organizacji i zarządzania oświatą w Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Szczecinie (2001). Pracował jako nauczyciel, był też dyrektorem szkoły. W latach 1998–2002 zajmował stanowisko starosty białogardzkiego. Następnie do 2009 sprawował urząd burmistrza Białogardu.

W wyborach parlamentarnych w 2007 startował do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu koszalińskim, uzyskując 4161 głosów. Mandat posła na Sejm VI kadencji objął 24 czerwca 2009 po śmierci Mariana Golińskiego. W wyborach w 2011 z powodzeniem ubiegał się o reelekcję, dostał 4840 głosów. W 2015 nie został wybrany na kolejną kadencję, jednak kilka tygodni po rozpoczęciu kadencji ponownie został posłem, zastępując Czesława Hoca. W 2018 kandydował ponownie na burmistrza Białogardu, zajmując 3. miejsce wśród 6 kandydatów. W wyborach w 2019 nie uzyskał poselskiej reelekcji.

Żonaty z Izabelą, ma syna i dwie córki.

W 2004 otrzymał Srebrny Krzyż Zasługi.

Kryzys wieku średniego. Skąd się bierze i czy dotyka wszystkich?

Wideo

Dodaj ogłoszenie