Centralna Liga Juniorów. Bałtyk Koszalin - Lechia Gdańsk 1:1 [zdjęcia, wideo]

djas
Wiktor Naworski (przy piłce) zaliczył asystę przy trafieniu Mateusza Czapłygina. Dawid Jaśkiewicz
W kolejnym spotkaniu Centralnej Ligi Juniorów, młodzi piłkarze Bałtyku Koszalin walczyli o punkty ze swoimi rówieśnikami z gdańskiej Lechii. Wobec trudnych warunków atmosferycznych, gracze obu drużyn skupili się w pierwszych minutach przede wszystkim na oddawaniu dużej ilości strzałów z dalszej odległości. Klarownych okazji strzeleckich jednak brakowało. Gdy już się takowe nadarzyły, gracze obu zespołów nie mieli problemów z zamienieniem ich na gole. W 23 minucie z futbolówką kilka metrów przebiegł Wiktor Naworski, znakomicie dograł do wbiegającego Mateusza Czapłygina, który strzałem w kierunku dalszego rogu otworzył rezultat spotkania. Podopieczni Mariusza Lenartowicza cieszyli się z prowadzenia zaledwie dziesięć minut. Z piłką minął się jeden z defensorów gospodarzy, a napastnik Lechii sprytną podcinką nad wybiegającym z bramki Sebastianem Skrzyńskim posłał ją do siatki. W drugiej połowie inicjatywa należała do zawodników z Trójmiasta. Bramkarz Bałtyku miał sporo pracy, jednak spisywał się bez zarzutu. W jednej z sytuacji golkipera koszalińskiej drużyny od straty gola uratował słupek. Po drugiej stronie boiska swoją szansę miał Wiktor Naworski. Bałtyk Koszalin - Lechia Gdańsk 1:1 (1:1)