Centralna Liga Juniorów. Lechia Gdańsk - Bałtyk Koszalin 3:3

Mateusz Czapłygin (przy piłce) należy do czołowych strzelców rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów. Dawid Jaśkiewicz
Walczący o utrzymanie w Centralnej Lidze Juniorów, młodzi gracze Bałtyku Koszalin zremisowali na wyjeździe z Lechią Gdańsk 3:3.

Podopieczni Mariusza Lenartowicza przystąpili do tego spotkania mocno zmobilizowani. Znajdujący się w trudnej sytuacji goście szybko objęli dwubramkowe prowadzenie. Za każdym razem do siatki rywala trafiał Mateusz Czapłygin. Tuż przed przerwą kontaktową bramkę dla Lechii zdobył Juliusz Letniowski.

W 69 minucie po raz trzeci w tym spotkaniu bramkarza rywali pokonał Mateusz Czapłygin i wydawało się, że już nic nie odbierze gościom cennego zwycięstwa. Lechiści nie złożyli jednak broni i w niewielkim odstępie czasu strzelili dwie bramki, doprowadzając w ten sposób do wyrównania. Na listę strzelców wpisali się Mateusz Goerke i Hieronim Gierszewski.

Warto dodać, że dzięki trzem strzelonym bramkom, Mateusz Czapłygin dołączył do ścisłej czołówki najlepszych strzelców rozgrywek. Skrzydłowy koszalińskiej drużyny zdobył już szesnaście goli.

Lechia Gdańsk - Bałtyk Koszalin 3:3 (1:2)

Bramki: Juliusz Letniowski (43.), Mateusz Goerke (72.), Hieronim Gierszewski (78.) - Mateusz Czapłygin 3 (15., 22., 69.)

Bałtyk: Jaroszko - Drozdowski, Budnik, Pasieka, P. Jachemek, Kwiatkowski, Wąsowicz (82. Ziółkowski), Fastyn, Kołakowski (54. Plata), Czapłygin, Tylczyński (89. K. Saganowski).