MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Centrum Kultury w Sianowie: na hiszpański i gitarę przed ekrany komputerów

Joanna Krężelewska
Joanna Krężelewska
Zbigniew Dubiella, warsztaty gitarowe
Zbigniew Dubiella, warsztaty gitarowe Archiwum prywatne
Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Sianowie prowadzą warsztaty online. Instruktorzy mogą pochwalić się stuprocentową frekwencją uczestników zajęć.

- Zajęcia odbywają się za pośrednictwem Skype’a w godzinach popołudniowych, żeby nie kolidowały z lekcjami szkolnymi – mówi Aleksandra Kowalczyk, dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Sianów.

– Link do zajęć instruktorzy wysyłają do swoich podopiecznych z istniejących już grup w prywatnych wiadomościach. Ogromnie nas cieszy, że frekwencja podczas internetowych warsztatów jest stuprocentowa.

To pokazuje, jak bardzo zdalne nauczanie jest potrzebne. Podopieczni CK uczą się języka hiszpańskiego, doskonalą też umiejętności wokalne i grę na gitarze. Uwaga, wirtualna nauka nie oznacza dodatkowego naboru.

Zaproszenie dla wszystkich mieszkańców gminy, szczególnie tych najmłodszych, ma Zosia Karbowiak, która uczy w Centrum Kultury śpiewu. Zabawa polega na nagraniu filmiku, na którym dokończycie frazę: „Zostań w domu” (zostań w domu bo..., gdyż.., i...). Możecie powiedzieć, możecie też zaśpiewać! Adres, na który można wysyłać filmiki, znajdziecie na stronie internetowej i facebook’owym profilu CK w Sianowie. Z filmów powstanie sianowski teledysk, który będzie promował społeczną kwarantannę.

Oprócz zajęć i ciekawych inicjatyw, sianowskie Centrum Kultury organizuje też wiele konkursów.

– Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs na wykonanie kostki Rubika z owoców. Teraz zabawy dotyczą tematyki świąt wielkanocnych. Zrobiliśmy konkurs na najpiękniejszą pisankę. Teraz zachęcamy dzieci, by z materiałów dostępnych w domu wykonały zajączka wielkanocnego, by uruchomiły wyobraźnię i znalazły na przykład nowe zastosowanie dla rzeczy starych, niepotrzebnych – mówi Aleksandra Kowalczyk. Laureaci konkursów otrzymują nagrody – m.in. bilety do kina, które będzie można wykorzystać, gdy zagrożenie epidemiologiczne będzie już tylko złym wspomnieniem.

Biblioteka w Sianowie oraz wszystkie jej filie są zamknięte do odwołania. Zarejestrowani czytelnicy mają jednak możliwość pobrania kodów do serwisów iBUK Libra oraz Legimi za pośrednictwem poczty elektronicznej i czytania książek w wersji cyfrowej.

Zobacz także Prezydent Koszalina Piotr Jedliński o najnowszych restrykcjach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo