MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie: od 26 lat kształcą żołnierzy Sił Powietrznych naszego kraju [zdjęcia]

Joanna Krężelewska
Joanna Krężelewska
Sztandar Centrum Szkolenia Sił Powietrznych udekorowany został srebrnym medalem za zasługi dla wieloletniej służby żołnierzy Centrum w misjach pokojowych Organizacji Narodów Zjednoczonych.
Sztandar Centrum Szkolenia Sił Powietrznych udekorowany został srebrnym medalem za zasługi dla wieloletniej służby żołnierzy Centrum w misjach pokojowych Organizacji Narodów Zjednoczonych. Fot. Tomasz Zatorski
W piątek, 17 lipca, Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie obchodziło 26. rocznicę powstania. Było skromnie, bez tłumu gości, ale – jak zawsze - uroczyście i z honorami.

Na placu apelowym Centrum odbyła się zbiórka żołnierzy i pracowników resortu obrony narodowej. - Nasz wysiłek i osiągnięcia plasują nas w czołówce Sił Zbrojnych, a dzisiejszy dzień jest okazją do podsumowania efektów naszej służby i pracy – powiedział ppłk Józef Treder, komendant CSSP w Koszalinie. - W ciągu minionych 26 lat Centrum Szkolenia kilkakrotnie zmieniało nazwę, wykonywaliśmy różne zadania i obowiązki wobec Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej. Trwaliśmy jednak zawsze godni zaufania na wskazanych nam pozycjach. Tak jest i dzisiaj, kiedy przyszedł na nas trud, niebezpieczny, zagrażający życiu. Zachowując wszystkie obostrzenia, podjęliśmy planowy proces szkolenia. Odpowiadamy na wezwanie Służby Zdrowia. Wspieramy nasz koszaliński szpital, także osobistymi donacjami.

Za to komendant podziękował i życzył wszystkim, by przetrwali zły czas w dobrym stanie i wykorzystali doświadczenia do wzmocnienia się i zahartowania.

Centrum w dniu swojego święta zostało kolejny raz wyróżnione za osiągnięcia w służbie i pracy, jako mocny filar polskich Sił Zbrojnych, a żołnierze Centrum oraz pracownicy CSSP zostali nagrodzeni nagrodami i listami gratulacyjnymi. Medalem „W Służbie Bogu i Ojczyźnie” na podstawie dekretu Biskupa Polowego wyróżnieni zostali komendant CSSP ppłk Józef Trejder oraz tamburmajor Orkiestry Wojskowej w Koszalinie st. chor. sztab. Tomasz Zajączkowski.

Za nienaganną służbę poświęconą utrzymywaniu stabilizacji i pokoju poza granicami państwa „Gwiazdą Weterana Misji Pokojowych Organizacji Narodów Zjednoczonych” odznaczony został kpt. Jarosław Barczewski. „Gwiazda Weterana” jest odznaczeniem wojskowym przyznawanym uczestnikom Polskich Kontyngentów Wojskowych, biorącym udział w misjach i operacjach pokojowych pod auspicjami Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Za szczególne zasługi na rzecz weteranów działań poza granicami państwa, Zarząd Główny Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ nadał Centrum Srebrny Medal Za Zasługi dla Stowarzyszenia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wydanie specjalne Gol24 - Studio EURO 2024 - odcinek 1

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński