Chęci to za mało. Astra górą

W 11. kolejce rozgrywek Astra zdominowała Drawę na jej terenie. Krótkie momenty przewagi gospodarzy to było zdecydowanie za mało.

Goście bardzo szybko objęli kontrolę na murawie, bo już w 4. minucie. Wtedy to Rafał Biernat wykorzystał nieporozumienie stoperów Drawy i w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie miał problemów z trafieniem do siatki. W 30. minucie było już 2:0. Dominik Kubiak popisał się indywidualną akcją i również, mając przed sobą tylko bramkarza, wygrał ten pojedynek. Kolejne gole kibice zobaczyli po zmianie stron.

W drugiej połowie na 3:0 dla ekipy z Ustronie Morskiego podwyższył Marcin Lipski, który dobił bezpańską pikę w zamieszaniu podbramkowym z około 5 metrów. W tym momencie obudzili się podopieczni Andrzeja Pedrycza, bo uderzeniem z około 20 metrów błysnął Norbert Masłowski. Obrońcy Astry biernie się temu przyglądali, a stojący między słupkami Błażej Wiesiołek nie zdążył zareagować. To trafienie ożywiło gospodarzy, którzy uwierzyli, że mogą tego dnia ugrać choćby punkt. W pewnym momencie osiągnęli nawet przewagę w środku pola, ale nie potrafili zakończyć swych akcji bramkami. Zabrakło finalizacji. I choć drawszczanie mieli momenty, to było zdecydowanie za mało, by zagrozić gościom. A kolejny stracony gol podciął im skrzydła. Indywidualną akcją popisał się po raz kolejny Biernat i ustalił tym samym wynik spotkania.

Drawa Drawsko Pomorskie - Astra Ustronie Morskie 1:4 (0:2)
Bramki: 0:1 Biernat (4.), 0:2 Kubiak (30.), 0:3 Lipski (60.), 1:3 Masłowski (60.), 1:4 Biernat (88.).
Drawa: Zdziarski - I. Bany, Kudriawcew, Kwiatkowski, Marcinkowski, Masłowski, Owedyk, Szczerba (46. Hańczak), Tkacz, Witkowski, Wyrzykowski.
Astra: Wiesiołek (88. Magiera) - Rokicki, Płomiński, Zdanowicz, Kłosiński, Szynkowski (65. Miłoszewicz), Tyjeczko (80. Kucharycz), Biernat, Kubiak, Poch, Lipski (70. Siatkowski).