CKU - źródło wiedzy dla każdego

Materiał promocyjny CKU
Centrum Kształcenia Ustawicznego w Koszalinie to szkoła z historią. CKU powstało w 1946 roku jako szkoła techniczna. Dziś to nowoczesna placówka dla każdego. Nie ma w tych słowach przesady - w szkole uzupełnić można podstawowe i średnie wykształcenie, uczy się tu młodzież, dorośli, którzy planują zdobyć nowy lub zmienić zawód, a nawet seniorzy, którzy na emeryturze postanawiają rozwijać swoje pasje.

Oferta CKU robi wrażenie. Z jednej strony szkoła prowadzi zajęcia od szkoły podstawowej po szkołę średnią dla dorosłych (liceum ogólnokształcące, szkoła policealna, czy szkoło branżowa II stopnia), z drugiej strony zapisując się do Centrum, można brać udział w wielu kwalifikacyjnych kursach zawodowych, doszkalających i takich, które opisać można słowem - hobbystyczne. Wybierać można spośród kursów bezpłatnych, choć na liście są też i kursy płatne.

- Pracując nad ofertą, zwracamy uwagę na sytuację na rynku pracy, staramy się reagować na potrzeby przyszłych pracowników i pracodawców – mówi Renata Buss, dyrektor placówki. - Przykładem mogą być kursy dla spawaczy, operatorów CNC, informatyków, które naprawdę cieszą się wielkim zainteresowaniem, czy kursy związane z branżą urodową i medyczną, jak technik masażysta, czy usług kosmetycznych. Słuchamy ludzi. Mamy rozbudowaną bazę pedagogów i praktyków oraz doświadczenie, które pozwala nam zorganizować kurs niejako na życzenie – na przykład kursy dla konkretnych firm.

Celem kursów jest nie tylko podnoszenie zawodowych kompetencji, ale też realizacja pasji - wśród takich propozycji bardzo popularne są zajęcia z fotografii.

W przypadku kursów rekrutacja odbywa się w trybie ciągłym. Gdy zbierze się grupa zainteresowanych, szkoła organizuje zajęcia. – Jesteśmy elastyczni. Nie wiążą nas żadne terminy – wyjaśnia Renata Buss.

Atutami szkoły są: baza (doskonale wyposażone pracownie zawodowe) i przede wszystkim zespół, który ją tworzy. Znajdują się w nim doświadczeni pedagodzy oraz praktycy, profesjonaliści, którzy teraz przekazują kursantom swoje doświadczenie. – Właśnie dzięki praktykom jesteśmy w stanie dać naszym słuchaczom solidne fundamenty, na których będą budować swoją przyszłą karierę – komentuje pani dyrektor.

Szkoła dba nie tylko o poziom kształcenia i aktualną, skrojoną na miarę rynku pracy ofertę, ale i o atmosferę. Centrum jest specyficzną szkołą. Zajęcie odbywają się w trybie stacjonarnym i weekendowym. Ostatnie 18 miesięcy było trudne, koronawirus ograniczył funkcjonowanie szkoły, wiele kursów i lekcji odbywało się w trybie zdalnym, ale w normalnych warunkach szkoła dba o integracje słuchaczy i organizuje różne wydarzenia, jak konkurs fotograficzny TWÓRCZY KOSZALIN, wystawy, spotkania z ciekawymi ludźmi. – Chcemy nie tylko przekazywać wiedzę, ale i pomagać naszym słuchaczom tworzyć wspomnienia – komentuje Renata Buss.

Więcej informacji o szkole i jej ofercie znajdziecie na stronie:
www.ckukoszalin.edu.pl

Dodaj ogłoszenie