Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Co dalej z Przystankiem Woodstock 2017? Burza po słowach ministra

Jakub Pikulik
Jakub Pikulik
Tak było na Przystanku Woodstock przed rokiem (2016). Tamten Przystanek policja uznała za imprezę o podwyższonym ryzyku.
Tak było na Przystanku Woodstock przed rokiem (2016). Tamten Przystanek policja uznała za imprezę o podwyższonym ryzyku. Jakub Pikulik
- Jesteśmy zaskoczeni wypowiedzią ministra - słyszymy w fundacji WOŚP. Chodzi o Przystanek Woodstock 2017. To reakcja po tym, jak Mariusz Błaszczak powiedział, że „impreza będzie miała negatywną opinię policji”.

- Opinia policji jest jedną z kilkunastu, jakie otrzymujemy przed każdym Przystankiem Woodstock. Do nas ta opinia jeszcze nie dotarła - mówi "GL" Andrzej Kunt, burmistrz Kostrzyna.
- A czy wie pan, jaka jest ta opinia? - dopytujemy.
- Wiemy już, że jest taka, jak w zeszłym roku. Przystanek Woodstock będzie imprezą podwyższonego ryzyka - przyznaje burmistrz. - Dla mnie to żadne zaskoczenie, policja już wcześniej sygnalizowała, że trzeba się liczyć z taką właśnie opinią. Ale dla nas to niewiele zmienia. Będziemy musieli m.in. powołać specjalny zespół, w którego skład wejdą przedstawiciele policji, sanepidu, straży pożarnej i innych służb. Taki zespół powoływaliśmy również, gdy Przystanek Woodstock nie był imprezą podwyższonego ryzyka - dodaje A. Kunt.Wszystkie informacje o Przystanku Woodstock 2017 w Kostrzynie nad Odrą: **Przystanek Woodstock 2017: koncerty, zdjęcia, filmy, informacje**

Wypowiedź ministra z dzisiejszego ranka (środa, 7 czerwca) wywołała spore zamieszanie. Przypomnijmy, w programie I Polskiego Radia Mariusz Błaszak odniósł się do organizacji tegorocznego festiwalu. - W sprawie Przystanku Woodstock policja już w ubiegłym roku negatywnie zaopiniowała całe przedsięwzięcie. W tym roku opinia też będzie negatywna. Sam organizator, bardzo wyraźnie związany z totalną opozycją, tkwi w przeświadczeniu, że wszystko będzie fajnie, „róbta co chceta” - powiedział w programie „Sygnały Dnia” minister spraw wewnętrznych i administracji. Był to komentarz do wpisu w mediach społecznościowych (na portalu dziennikarza śledczego Witolda Gadowskiego), mówiący o możliwym ataku ISIS na Polskę podczas Przystanku Woodstock. Minister oznajmił, że nie można lekceważyć tego zagrożenia.

Czy określenie ministra, że impreza otrzyma negatywną opinię policji jest tożsame z tym, że Przystanek Woodstock będzie imprezą podwyższonego ryzyka? Takie pytanie wysłaliśmy do biura prasowego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Czekamy na odpowiedź rzecznika prasowego.

Wypowiedzią ministra zaskoczona jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. - Nie będziemy na razie odnosić się do wypowiedzi pana ministra. Jesteśmy nią zaskoczeni, przygotowujemy komunikat w tej sprawie - mówi Adrian Kilan z Fundacji WOŚP. Dwaie godziny później na stronach internetowych fundacji WOŚP pojawił się komunikat: "23. Przystanek Woodstock odbędzie się 3-4-5.08.2017 roku.Opinia Komendanta Miejskiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim przesłana do Fundacji tydzień temu - 31 maja - jest taka sama jak w roku ubiegłym. "

Kilka godzin później oświadczenie wydał Jurek Owsiak. **TUTAJ ZNAJDZIESZ TREŚĆ OŚWIADCZENIA.**

Słów ministra nie chce komentować też lubuska policja. - Opinia w sprawie Przystanku Woodstock została wydana kilka dni temu i przesłana do organizatora imprezy. Ta opinia nie jest tajemnicą, niemniej chcemy uniknąć sytuacji, że organizator dowiaduje się o niej z mediów. Będziemy się na jej temat wypowiadać po tym, gdy opinię tę oficjalnie otrzyma organizator imprezy - mówi Marcin Maludy, rzecznik prasowy lubuskiej policji.

Zobacz też wideo: Jurek Owsiak mówi, dlaczego na Przystanku Woodstock ludzie robili... podkopy

Przypomnijmy, w zeszłym roku policja również uznała Przystanek Woodstock za imprezę podwyższonego ryzyka. Wówczas organizator musiał m.in. ogrodzić cały teren festiwalu metalowymi płotami, zamontować monitoring, zatrudnić więcej ochroniarzy i wyznaczyć strefy bez piwa. Nad zakazem spożywania alkoholu w określonych strefach czuwali ochroniarze. Nieoficjalnie mówi się, że w tym roku obostrzenia mogą być wzmocnione. Na drogach dojazdowych na Przystanek Woodstock mają się pojawić np. betonowe zapory, uniemożliwiające przejechanie przez nie samochodom.

Przypomnijmy, Przystanek Woodstock 2017 ma się odbyć w dniach 3-5 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą.

Chcesz wiedzieć kto zagra na Przystanku Woodstock 2017?**Przystanek Woodstock 2016: zespoły, koncerty kto zagra**

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Co dalej z Przystankiem Woodstock 2017? Burza po słowach ministra - Gazeta Lubuska