Co otrzymał Szczecinek od WOŚP? Rozkład jazdy 27. finału...

  Co otrzymał Szczecinek od WOŚP? Rozkład jazdy 27. finału [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Rajmund Wełnic

  Głos Koszaliński

  Aktualizacja:

  Głos Koszaliński

  Jedno z urządzeń zakupionych przez WOŚP dla szpitala w Szczecinku
  1/5

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Rajmund Wełnic

  Szczecinecki szpital w przeszłości był wielokrotnie obdarowywany przez WOŚP. W sumie otrzymał sprzęt wart około 313 tysięcy złotych. W niedzielę (13 stycznia) Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Szczecinku po raz 27.
  Szczecinecka lecznica dostała m.in. siedem urządzeń medycznych do specjalistycznej opieki nad noworodkami wart kilkaset tysięcy złotych, w tym już ponad 20 lat temu inkubator po jednym z pierwszych finałów. - Co roku składamy zapotrzebowanie do WOŚP na sprzęt, którego najbardziej potrzebujemy - mówiła dr Aleksandra Gusowska-Rybak. - Nie zawsze coś dostajemy, bo też i Orkiestra nie co roku gra akurat dla najmniejszych dzieci, jesteśmy też szpitalem pierwszego stopnia referencyjnego, ale zwykle na coś zawsze możemy liczyć.

  Ostatnio na oddział położniczy szpitala w Szczecinku trafiły nowoczesny inkubator z dotykowym panelem sterującym, stanowisko do wspomagania oddechowego noworodków (tzw.
  infant flow), kardiomonitor, stanowisko do resuscytacji, bilirubinometr (urządzenie do pomiaru poziomu bilirubiny), lampę do fototerapii - bezpośredniego naświetlania. W zeszłym roku aparat USG, urządzenia do lokalizacji naczyń krwionośnych i badania słuchu. Jak podkreślają nasi rozmówcy, jest to sprzęt najwyższej jakości, najlepszych producentów. Łatwy w obsłudze, trwały i niezawodny.

  Na ulicach Szczecinka w niedzielę (13 stycznia) kwestować będzie około 50 wolontariuszy, którzy będą aktywni od godziny 9 do 18. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji. Już od godziny 12 SCS Szczecinek zaprasza na plac Kamińskiego na pokaz destruction derby, czyli wyścigi samochodowych wraków, drift taxi, auta 4x4 i licytacje. Będzie też wystawa motocykli Szczecineckiej Grupy Motocyklowej, możliwość zrobienia zdjęcia fotoradarem, prezentacja sprzętu przez OSP Gwda Wielka i przejażdżki kucykami z Rancza Panderossa.

  W hali sportowej SP 6 przy ulicy Kopernika od godz. 11 ruszają sportowe zabawy dla najmłodszych i licytacje.
  W kinie Wolność w południe na scenę wyjdą uczniowie z College'u Muzycznego, o godz. 13 zatańczy Zespół Tańca Calineczki, godz. 13:15 zespół Prokop Band, o godz. 13:50 rozśpiewane dzieci ze studia wokalnego SAPiK Junior, o godz. 14:15 zagra Maciej Klujewski, o godz. 15:10 wokalistki ze studia wokalnego SAPiK, o godz. 15:20 klub tańca towarzyskiego Aida, o godz. 16:35 zespół tańca współczesnego Rebelia, o godz. 16:55 Strażackie Iskierki z Lotynia. Nie zabraknie oczywiście licytacji gadżetów WOŚP i przedmiotów ofiarowanych przez darczyńców.

  Zapraszamy też o godz. 18:30 koncert grupy James Button Band, szczecineckiego zespołu – finalisty konkursu radiowej Trójki Start Nagranie. Całość zwieńczy o godz. 19:30 symboliczne światełko do nieba.

  W tym roku WOŚP zbiera na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

  Zobacz także: Szczecinek: Betlejemskie Światełko Pokoju w Szczecinku


  POLECAMY:

  Zachęcamy również do korzystania z prenumeraty cyfrowej Głosu Koszalińskiego


  Czytaj treści premium w Głosie Koszalińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Polub nas na Facebooku

  Zdjęcia ze Szczecinka

  Wideo ze Szczecinka

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  SPORTOWY SUKCES ROKU | Głosowanie zakończone poznaj laureatów

  SPORTOWY SUKCES ROKU | Głosowanie zakończone poznaj laureatów

  Piłkarz Roku 2018. Wybieramy najlepszych piłkarzy w regionie

  Piłkarz Roku 2018. Wybieramy najlepszych piłkarzy w regionie

  Mikromusic walentynkowo w CK 105 w Koszalinie

  Mikromusic walentynkowo w CK 105 w Koszalinie