Czas na zawodowców - szkoła dopasowana do Ciebie to możliwe!

.
Udostępnij:
Zbliża się czas wyboru szkoły średniej. To ważna decyzja w życiu każdego młodego człowieka. Jako redakcja GK24.pl chcemy go ułatwić, dlatego z myślą o uczniach klas 8 przygotowaliśmy serwis edukacyjny "Czas zawodowców". To miejsce, w którym przyszli absolwenci szkół podstawowych znajdą informację o rekrutacji do szkół średnich, ale też garść wiedzy o tym, jaki zawód może być dla nich odpowiedni. To też serwis dla rodziców, którzy chcieliby zorientować się w ofercie szkół z całego regionu w jednym miejscu.

Wybór szkoły ponadpodstawowej to jedna z pierwszych ważnych decyzji edukacyjnych w życiu młodych ludzi. Dlatego, jak co roku, nasza redakcja przygotowała informator dla uczniów klas 8, ze zbiorem najważniejszych informacji dotyczących kontynuacji przez nich nauki.

Nasz informator od wielu lat przyjął wygodną formę serwisu internetowego - CZAS ZAWODOWCÓW. To doskonały przewodnik po bogatej ofercie szkół ponadpodstawowych z regionu. A jest w czym wybierać. Na ósmoklasistów czekają szkoły zawodowe – branżowe i techniczne oraz licea ogólnokształcące. Każda szkoła ma do zaoferowania coś ciekawego i unikalnego, dzięki czemu każdy z łatwością znajdzie placówkę dopasowaną do swoich potrzeb i przyszłych planów.

Naszym celem jest zainteresowanie młodzieży nie tylko nauką w szkołach ogólnokształcących, ale także na kierunkach zawodowych, które mogą stać się pierwszym krokiem do specjalizacji na rynku pracy. To forma rozpoczęcia drogi zawodowej od szkoły średniej, przez wybór odpowiedniego kierunku na studiach, na zakładzie pracy skończywszy. Wspólnie z wieloma partnerami pokazujemy jakie wartości niesie za sobą wybór szkoły zawodowej lub technicznej, a także jak szeroką paletę możliwości wyboru mają młodzi ludzie w naszym regionie.

Dotychczas ze swoją ofertą rekrutacyjną do naszej akcji włączyły się:

  • Zespół Szkół Budowlano-Technicznych w Stargardzie
  • Zespół Szkół nr 8 w Koszalinie
  • Zespół Szkół Morskich w Darłowie
  • Zespół Szkół Rolniczych w Boninie
  • Zespół Szkół im. Władysława Broniewskiego w Świdwinie
  • Zespół Szkół w Połczynie Zdroju
  • Zespół Szkół Rolniczych CKZ im. Stefana Żeromskiego w Świdwinie
  • Zespole Szkół nr 10 w Koszalinie

Mecenasem serwisu edukacyjnego jest PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., które od wielu lat wspierają uczniów w pracy na kierunkach kolejarskich.
W tworzenie serwisu Czas Zawodowców chętnie włączają się również firmy, które bardzo często pracują z młodymi ludźmi podczas praktyk zawodowych, pierwszej pracy czy szkoleniach. Tym bardziej miło nam jest współpracować z:

  • Kospel S.A, jednym z największych w Europie producentów systemów grzewczych, który dzięki dynamicznemu rozwojowi wciąż poszukuje nowych pracowników.
  • Sklep LEO, który cieszy się dużą popularnością wśród młodych ludzi.

Zapraszamy do śledzenia serwisu Czas Zawodowców.

W razie pytań dotyczących serwisu lub współpracy zapraszamy do kontaktu:

Katarzyna Kucaba
Kierownik projektu
M +48 519 503 524
E Katarzyna.Kucaba@polskapress.pl

Polska Press Sp. z o.o.
Oddział w Koszalinie
ul. Adama Mickiewicza 24
75-004 Koszalin

BANER PKP

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Głos Koszaliński