Czwarta liga: Gwardia Koszalin remisuje z liderem. Siedem goli w Karlinie [ZDJĘCIA]

Gwardia Koszalin (czerwone stroje) zremisowała na swoim boisku z liderem rozgrywek, Dębem Dębno. Jacek Wójcik
W 15. kolejce piłkarskiej IV ligi Gwardia Koszalin gościła prowadzący w tabeli Dąb Dębno.

Spotkanie na stadionie przy Fałata zakończyło się bezbramkowym remisem. Duży wpływ na poczynania gospodarzy miała sytuacja z początku drugiej połowy, gdy po drugim upomnieniu żółtą kartką boisko musiał opuścić Mateusz Myśliński (wrócił do gry po kilku meczach przerwy). Pomimo gry w dziesiątkę gospodarze nie ograniczali się do defensywy i stworzyli kilka sytuacji pod bramką rywali. Dąb również szukał rozstrzygnięcia, ale ostatecznie spotkanie zakończyło się bez goli.

Za to aż siedem obejrzeli kibice w Karlinie, gdzie Sokół pokonał Rasela Dygowo 4:3 (2:1). Dla gospodarzy to pierwsza wygrana po czterech meczach, w których wywalczyli tylko jeden punkt. Niezwykle emocjonująca była końcówka meczu, w której w ciągu dwunastu minut padły aż 4 gole. Gościom nie pomógł hattrick Jakuba Poznańskiego nominalnego... stopera.

Wyniki drużyn z regionu:

Sokół Karlino - Rasel Dygowo 4:3 (2:1)
1:0 Michalak (7.), 1:1 Poznański (14.), 2:1 M. Gozdal (44. karny), 3:1 Karpiński (83.), 3:2 Poznański (84.), 4:2 M. Gozdal (88. karny), 4:3 Poznański (90+4)

Darłovia Darłowo - Jeziorak Szczecin 6:0 (3:0)
1:0, 2:0, 3:0 i 4:0 Florkiewicz (20., 38., 42. i 47.), 5:0 Michalski (64.), 6:0 Dywan (75.)

GKS Manowo - Hutnik Szczecin 2:1 (1:0)
1:0 Romańczyk (45+1), 1:1 Żelazowski (56.), 2:1 Romańczyk (83.)

Olimp Gościno - Ina Goleniów 1:1 (0:1)
0:1 Żabicki (10.), 1:1 Jasiński (61.)

Gwardia Koszalin - Dąb Dębno 0:0

Zefir Wyszewo - Orzeł Wałcz 1:2 (0:0)
0:1 Kowalczuk (56.), 0:2 Trzmiel (76. karny), 1:2 Fijołek (89.)

Vineta Wolin - Wieża Postomino 3:0
1:0 i 2:0 Kurczak (5. i 49.), 3:0 Babiak (78.)

Flota Świnoujście - Pogoń Połczyn-Zdrój 7:0 (3:0)
1:0 Staniszewski (27.), 2:0 Karaman (39.), 3:0 Staniszewski (44.), 4:0 Karaman (64.), 5:0 Robaczyński (69.), 6:0 Peda (78.), 7:0 Robaczyński (89.)

Błękitni II Stargard - MKP Szczecinek 4:3 (2:2)
1:0 Piskorz (5.), 1:1 Okuszko (14.), 2:1 Rajch (25.), 2:2 Jurjewicz (31. karny), 3:2 Kujawa (74.), 4:2 Kliś (80.), 4:3 Okuszko (90.)