sportowy24
  Czwartoligowcy z regionu rozpoczęli przygotowania do rundy...

  Czwartoligowcy z regionu rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej

  Jacek Wójcik

  Głos Koszaliński

  Aktualizacja:

  Głos Koszaliński

  Czwartoligowcy z regionu rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej

  ©Jacek Wójcik

  9 marca rozpocznie się wiosenna część rozgrywek w IV lidze zachodniopomorskiej. Część zespołów prowadzi już przygotowania do rewanżów.
  Czwartoligowcy z regionu rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej

  ©Jacek Wójcik

  Rozgrywki 2018/19 w 18-zespołowej lidze rozpoczęło siedem drużyn z regionu koszalińskiego. Na wiosnę zobaczymy sześć. Jak już informowaliśmy, z dalszej rywalizacji wycofał się jedenasty na półmetku sezonu Gryf Polanów. Potwierdził to wczoraj Wydział Gier i Ewidencji Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej.

  Oznacza to, że w rundzie wiosennej w każdej kolejce jeden zespół będzie pauzować. Wyniki uzyskane przez Gryfa jesienią będą zaliczane do punktacji, a za nierozegrane mecze na wiosnę, rywale otrzymają punkty walkowerem. Gryf zostanie sklasyfikowany na ostatnim miejscu w końcowej tabeli.

  Informowaliśmy już o planach przygotowań do wiosny Leśnika Manowo. Dziś o pozostałych zespołach. Najwcześniej, bo już 8 stycznia, ruszyły przygotowania Sokoła Karlino. Plasujący się po jesieni w strefie spadkowej zespół zmienił zimą trenera.  Jak już informowaliśmy, za ster wrócił Mirosław Skórka, pod którego wodzą zespół wywalczył awans do IV ligi w sezonie 2016/17, a następnie zajął w niej 8. miejsce. Na pierwszych treningach zjawiło się pięciu nowych zawodników. Zanosi się też na odejście kilku. Na przełomie stycznia i lutego planowany jest tygodniowy obóz.

  Pierwszy sparing Sokół rozegra 19 bm. z Regą w Trzebiatowie. Kolejnymi rywalami będą: Darłovia Darłowo (26 bm.), juniorzy starsi Bałtyku Koszalin (2.2), Iskra Białogard (9.2), Bałtyk Koszalin (16.2) i Zefir Wyszewo lub Olimp Gościno (23.2).

  W sobotę okres przygotowawczy rozpoczął Rasel Dygowo. Pierwsze zajęcia trener Dariusz Szperlak przeprowadził w terenie. Treningów nie wznowili Szymon Chać, Dawid Biergiel i Piotr Suchwałko (dwaj pierwsi nie grali już w końcówce jesieni). Możliwe też, że odejdzie też dwóch młodzieżowców. Dysponujący wąską kadrą Rasel chce pozyskać kilku zawodników m.in. obrońcę Rafała Załogę z wycofanego Gryfa, a także piłkarzy z okolicznych klubów.

  Gry kontrolne dygowianie rozpoczną 26 bm. w Kołobrzegu z Kotwicą II. Później czekają ich jeszcze cztery sparingi. Rywalami będą: Bałtyk Koszalin (2.2), Astra Ustronie Morskie (9.2), Iskra Białogard (16.2) i jun. starsi Bałtyku (23.2).  Wczoraj z przygotowaniami ruszył Olimp Gościno. Najlepszy jesienią zespół z regionu koszalińskiego (5. miejsce) rozegra pierwszy sparing w sobotę (19 bm.) z trzecioligową Gwardią w Koszalinie. Z Olimpem trenuje trzech nowych zawodników, w tym występujący jesienią w Kotwicy II Kołobrzeg, Hubert Cybulski i Oskar Stępień. Na razie nie wiadomo, by ktoś z dotychczasowej kadry miał opuścić zespół. Na wiosnę wykluczona jest tylko gra Bartosza Stadnika, który doznał ciężkiej kontuzji w rundzie jesiennej i jest obecnie w trakcie rehabilitacji.

  Dziś wznawia treningi rewelacja drugiej części rundy jesiennej, Pogoń Połczyn-Zdrój. Zajęcia odbywać się będą 2 lub 3 razy w tygodniu w hali, na siłowni oraz na boisku orlik. Część zawodników Pogoni uczestnicy w rozgrywkach II ligi futsalu (piszemy o nich poniżej). Klub rozgląda się za wzmocnieniami, ale na razie trener Grzegorz Wawreńczuk nie ujawnił nazwisk. Pierwszy sparing beniaminek IV ligi rozegra 26 bm. z Błoniem Barwice w Złocieńcu. Pozostałe mecze kontrolne: Darłovia Darłowo (2.2), Zorza Dobrzany (9.2), Orkan Śmiłowo (16.2), Sokół Suliszewo (23.2), Iskra Golczewo (2.3).  Również dziś po raz pierwszy po przerwie spotkają się piłkarze MKP Szczecinek. Na razie trener Zbigniew Węglowski - poza treningami - zaplanował dwie gry kontrolne. W ten weekend MKP ma zmierzyć się w Koszalinie z Bałtykiem, a w środę (23.1) pojedzie do Kalisza Pom. na spotkanie z czołowym zespołem III ligi, Mieszkiem Gniezno. W Szczecinku zanosi się na kilka ciekawych powrotów.

  Do zespołu mają dołączyć 26-letni napastnik Mateusz Górny i 21-letni pomocnik Mateusz Góra. Pierwszy grał jesienią w Bałtyku Koszalin (12 meczów i 2 gole w III lidze), a wcześniej w Koralu Dębnica, Warcie Poznań, Victorii Września, Nielbie Wągrowiec i Wiśle Sandomierz. Góra, który jest wychowankiem Darzboru Szczecinek, był piłkarzem włoskiej Vicenzy i słowackiego Partizána Bardejov, a jesień spędził w Bałtyku Gdynia (III liga).

  Ponadto z Barwic wraca obrońca Piotr Kusiak. Spodziewany jest też piłkarz z... Japonii.

  Zobacz także Leśnik Manowo - Rasel Dygowo


  POLECAMY:

  Zachęcamy również do korzystania z prenumeraty cyfrowej Głosu Koszalińskiego  Czytaj treści premium w Głosie Koszalińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.gk24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Osobowość Roku 2018 - zagłosuj już dziś!

  Osobowość Roku 2018 - zagłosuj już dziś!

  Mistrzowie Handlu - zgłoś swoich kandydatów

  Mistrzowie Handlu - zgłoś swoich kandydatów

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.