Czy nauczyciele z Koszalina zamierzają wziąć udział w strajku?

  • Głos Koszaliński

Marzena Sutryk

W regionie trwa referendum, w którym nauczyciele mają odpowiedzieć na pytanie o planowany strajk w szkłach. - Nie oczekujemy gruszek na wierzbie, chcemy tylko godnej pracy i płacy - mówiła wczoraj na konferencji w Koszalinie Małgorzata Chyła, szefowa koszalińskiego oddziału ZNP. Związkowcy zaapelowali też do rodziców o zrozumienie i poparcie. I uprzedzili, że 8 kwietnia najpewniej sami będą musieli zadbać o opiekę nad swoimi dziećmi.

- Do 19 marca chcemy przeprowadzić referendum w naszych szkołach, by następnie przeliczyć głosy i ogłosić wyniki. Jesteśmy zobligowani, by wszystko zakończyć do 25 marca - mówiła Małgorzata Chyła, prezes ZNP w Koszalinie. Przyznała, że już spływają pierwsze wyniki z koszalińskich placówek oświatowych, z których wynika jasno, że większość jest za strajkiem. - Ale poczekajmy do końca głosowania - dodaje i objaśnia: - By referendum było wiążące, musi w nim wziąć udział 51% pracowników danej szkoły. Z tego 50 plus jeden musi być za strajkiem. W praktyce to oznacza, że 25% załogi plus jeden wystarczy, by strajk się odbył. Karty referendalne są tajne. Po podliczeniu wyników może się okazać, że 8 kwietnia dojdzie do strajku albo, że do tego strajku w ogóle nie dojdzie, ale może być też tak, że 8 kwietnia rozpocznie się strajk i będzie trwał bezterminowo.

- Żałosny jest tekst rządzących powielany w mediach, mówiący, że chodzi im o dobro dzieci - Emilia Kijko z ZNP Koszalin - Sławno przedstawiła stanowisko jej organizacji. - To nauczycielom zależy na dobru dzieci, ponieważ to oni poprzez wykonywanie swojego zawodu są najbliżej uczniów i ich codziennych problemów. Kto, bez dokładnej analizy i konsultacji z nauczycielami, wprowadził reformę szkolnictwa, która spowodowała chaos i dezorientację wśród nauczycieli, rodziców, a przede wszystkim uczniów? Olbrzymia skala niezadowolenia powinna skłonić rząd do głębokiego i skutecznego przemyślenia oraz zmian decyzji.

- Chcemy zaapelować do rodziców... - Anna Grabowska, zastępca prezesa oddziału ZNP w Koszalinie zwróciła się do kamer. - Znacie nas i wiecie, że jesteśmy odpowiedzialnymi ludźmi i nie robilibyśmy tego strajku, gdyby nie było takiej konieczności. Robimy ten strajk, bo dzieci o siebie się nie upomną, a państwo dopiero się przekonacie, co znaczy dobra zmiana w oświacie. Myślę przede wszystkim o rodzicach uczniów 14 - 16 - letnich, którzy będą brali udział w rekrutacji podwójnego rocznika. Proszę się nie łudzić - nie wszyscy dostaną się do tych szkół, do których chcą się dostać.

Nauczyciele - związkowcy proszą rodziców o zrozumienie i wsparcie oraz o przygotowanie się, że 8 kwietnia będą oni musieli zapewnić opiekę dla swoich dzieci - tego dnia bowiem jest przewidziany strajk i już dziś należy się liczyć z tym, że do tego strajku dojdzie. - Teraz ruch jest po stronie Ministerstwa Edukacji. Ministerstwo ma miesiąc na sensowne decyzje. Czekamy - mówią związkowcy.

A co w razie czego z egzaminami, które są przewidziane we wspomnianym terminie? - Ministerstwo musi znaleźć rozwiązanie. Egzaminy mogą się odbyć w innym terminie - mówią związkowcy.

- Nasze postulaty są takie same, jak związkowców w całym kraju: domagamy się wzrostu wynagrodzenia zasadniczego o tysiąc złotych, dla nauczycieli i pracowników niepedagogicznych - przypomniała Małgorzata Chyła.

POLECAMY:

Gk24.pl

Zachęcamy również do korzystania z prenumeraty cyfrowej Głosu Koszalińskiego

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

14.03.2019, 12:02

W dniu 14.03.2019 o 10:49, Gość napisał: olewać esbeka zimnym moczem.
Jeszcze ci mało,SBecki zboczeńcu?

14.03.2019, 11:49

W dniu 14.03.2019 o 10:44, rniski-four napisał: Zaznaczam, że skrót LGBT LESBIJEK , GEJÓW , BISEKSUALISTÓW , TRANSWESTYTÓW"nie zawiera pedofilii, zoofilii itp. ciężkich zaburzeń prawnie zabronionych i karalnych. Zawiera jedynie typowe zaburzenia orientacji w przyrodzie stanowiące ok 5% populacji ssaków.
olewać esbeka zimnym moczem.

14.03.2019, 11:44

W dniu 13.03.2019 o 23:06, GOŚĆ napisał: Mam APEL do DZIENNIKARZY , do POLITYKÓW i do blogerów też ! . Gdy piszecie albo komentujecie "sprawę" tzw. "deklaracji LGBT" to PROSZĘ (!) ... PISZCIE i MÓWCIE o ".... Deklaracji LESBIJEK , GEJÓW , BISEKSUALISTÓW , TRANSWESTYTÓW" pełną NAZWĄ . Ponieważ używając SKRÓTU naprawdę niewielu Polaków rozumie w ogóle ..... "a co co się rozchodzi"? . WBIJAJCIE DO GŁÓW POLAKÓW o co chodzi i MÓWCIE PO "POLSKIEMU" ... bo przypominam , że jeszcze w szkole podstawowej pani nauczycielka mówiła dzieciom , żeby mówić ...... PEŁNYM ZDANIEM! Kiedyś mówiło się po polsku: ..... "PEDAŁ" , "ZBOK" i wszyscy rozumieli o co chodzi . A dzisiaj gdy mówimy : "... afirmujący nieletniego" albo "tolerancyjny seksualnie zoofil" czy jakieś takie cóś bezosobowego "LGBT" - to nie wiadomo "... czy to pies czy wydra - coś na kształt świdra"
Zaznaczam, że skrót LGBT LESBIJEK , GEJÓW , BISEKSUALISTÓW , TRANSWESTYTÓW"
nie zawiera pedofilii, zoofilii itp. ciężkich zaburzeń prawnie zabronionych i karalnych. Zawiera jedynie typowe zaburzenia orientacji w przyrodzie stanowiące ok 5% populacji ssaków.

14.03.2019, 00:06

Mam APEL do DZIENNIKARZY , do POLITYKÓW i do blogerów też ! . Gdy piszecie albo komentujecie "sprawę" tzw. "deklaracji LGBT" to PROSZĘ (!) ... PISZCIE i MÓWCIE o ".... Deklaracji LESBIJEK , GEJÓW , BISEKSUALISTÓW , TRANSWESTYTÓW" pełną NAZWĄ . Ponieważ używając SKRÓTU naprawdę niewielu Polaków rozumie w ogóle ..... "a co co się rozchodzi"? . WBIJAJCIE DO GŁÓW POLAKÓW o co chodzi i MÓWCIE PO "POLSKIEMU" ... bo przypominam , że jeszcze w szkole podstawowej pani nauczycielka mówiła dzieciom , żeby mówić ...... PEŁNYM ZDANIEM! Kiedyś mówiło się po polsku: ..... "PEDAŁ" , "ZBOK" i wszyscy rozumieli o co chodzi . A dzisiaj gdy mówimy : "... afirmujący nieletniego" albo "tolerancyjny seksualnie zoofil" czy jakieś takie cóś bezosobowego "LGBT" - to nie wiadomo "... czy to pies czy wydra - coś na kształt świdra"
 

13.03.2019, 23:04

W dniu 13.03.2019 o 21:43, Gość napisał:  Rodzice płacą podatki i wymagają, by ich dzieci były kształcone przez fachowców. A co mamy? .... 
Słowem pisarze do piór, syjoniści do Syjonu a studenci do książek. Nie słuchamy argumentów bo to lewactwo, lenistwo i komuchy. Sam jestem ciekawy jaką demagogię będziecie prezentować, gdy będą twardzi i odejdą od pracy? To oczywiście nie górnicy, nawet nie rolnicy, tylko ludzie wykształceni, łańcuchami walić nie będą. Ale jest też możliwy wariant i posłuchają, od zawodu odejdą a wy zostaniecie z milionami niedouczonych bachorów. Czyja wtedy to będzie wina? Ich czy wasza?
PS
Podobną sytuację mieliśmy kiedyś za protestujących lekarzy, kasa rychło się znalazła. Wystarczy być twardym i nie dawać się nabierać politykom obiecankom i demagogii. Będą się wić i kłamać, nieważne. Zbyt wiele mają do stracenia, tylko kłamią profesjonalnie.

13.03.2019, 22:43

Rodzice płacą podatki i wymagają, by ich dzieci były kształcone przez fachowców. A co mamy? Nauczycielom we łbach się POprzewracało. Za swą beznadziejną pracę, za to, że dzieci są źle kształcone żądają coraz wyższych płac. Czas poddać ich audytowi, rzetelnemu. Jednym ze sposobów weryfikacji umiejętności nauczycieli, ich podejścia do swoich obowiązków, ale przede wszystkim EFEKTYWNOŚCI ich pracy są wyniki egzaminów. Pisałem już w innym miejscu, a tutaj powtórzę: nauczyciele ŚWIADOMIE sabotują najbliższy egzamin dla gimnazjalistów, bo doskonale zdają sobie sprawę z wyników tych egzaminów. Niedouczona młodzież, zaniedbana przez nauczycieli nie jest w stanie dobrze zdać najprostszych egzaminów. Nauczyciele bardziej niż uczniowie boją się tych egzaminów. Tow. broniasz dobrze o tym wie, więc wyprowadza członków związku nauczycielstwa postkomunistycznego na ulice. Jest jedno ALE. Dlaczego rodzice mieliby być bierni wobec tej obrzydliwej prowokacji broniarza. Państwo jest nadal słabe, to widać na każdym kroku, ale to na rodzicach ciąży również obowiązek troski o własne dzieci i to rodzice powinni już dzisiaj przygotować taczki dla dyrektorów szkół, którzy zamiast nauczycieli, zatrudniają upolitycznionych nierobów, którzy chcą dzieciom wyrządzić ogromna krzywdę tylko po to, by pomóc lewakom walczyć z rządem. Koniec z kartą nauczyciela. Nauczycieli niedouczycieli oceniać na podstawie efektów ich pracy, a największe niemoty wywalać na zbity pysk. Tak nie może być, by garstka komuchów sabotowała egzaminy i tym samym robiła krzywdę naszym dzieciom. Szantaż broniarzowy jest związany z nawoływaniem do łamania prawa. Jak długo jeszcze czerwona zaraza będzie rządzić na wszystkich szczeblach edukacji?  

13.03.2019, 22:18

W dniu 13.03.2019 o 21:07, prawda111..... napisał: Najpierw trzeba wychować nowe pokolenie nauczycieli - bo do tej pory w zdecydowanej większości są to ludzie o poglądach lewackich, ludzie/"nauczyciele" ,... 
Tak, komuniści i faszyści myśleli podobnie. Ludzie im nie pasowali i starali się stworzyć a to faszystę a to człowieka radzieckiego, którzy pasowaliby im do ideologicznego modelu. Jak widać w pewnej mierze udało im się to, dzisiaj mają wiernych naśladowców.
PS
Nie muszę chyba nadmieniać, że wyżej przedstawione postawy były/są głęboko antyhumanitarne. Nie wolno ludzi przycinać do swojego przyciętego do swoich wyobrażeń światka, równać ich do jakiegoś poziomu.

13.03.2019, 22:07

Najpierw trzeba wychować nowe pokolenie nauczycieli - bo do tej pory w zdecydowanej większości są to ludzie o poglądach lewackich, ludzie/"nauczyciele" , którzy w swoich szkołach organizują na balach maturalnych "Poloneza" w parach homo i są z tego dumni . To w większości są ludzie , którzy chcą uczyć dzieci o masturbacji , ludzie/"nauczyciele" - którzy chcą zatrudniać w szkołach "latarników-pedałów" ale wyrzucać naukę religii , "nauczyciele" , którzy sami nie zdawali na maturze egzaminów ani z matematyki ani z historii Polski . Przypominam , że to właśnie w okresie gdy to właśnie ci "nauczyciele internacjonalizmu europejskiego" uczyli nasze dzieci - to statystyki wykazują lawinowy wzrost narkotyków w szkołach, wzrost skrobanek wśród młodocianych dziewcząt , wielki wzrost samobójstw dzieci i zachowań wymagających interwencji psychiatrów , wzrost agresywnych zachowań wobec nauczycieli itp. itp. osiągnięć "nowej wolnej partnerskiej szkoły" . Przypominam , że ZNP aktywnie wspierał PO w prywatyzacji szkolnictwa (argumentowali, że w prywatnej szkole nie ma "urawniłowki" , można twórczo wprowadzać zróżnicowany program nauczania - co miało podnieść poziom wiedzy , a ponadto w mniejszych grupach można nauczycielowi lepiej dotrzeć do indywidualnych talentów uczniów) . WIĘC PROPONUJĘ naszemu Rządowi, żeby nie dawać tym lewakom ani złotówki - tylko OTWORZYĆ SPEC_LINIĘ KREDYTOWĄ i niech sobie otworzą prywatne szkoły (!) pod hasłem: "...KAŻDY NAUCZYCIEL ZNP bierze sprawy w swoje ręce" oraz "...w ZNP każdy z nas ma własną EUROPEJSKĄ SZKOŁĘ" . Niech (*jak poradziła im niejaka prof. Środa) zejdą do podziemia i organizują tajne komplety nauki o LGBT też .... A WTEDY NIECH BIORĄ CZESNE NAWET 10.000 zł miesięcznie od każdego ucznia . JESTEM ZA !

13.03.2019, 22:02

W dniu 13.03.2019 o 20:52, prawda111..... napisał: Gdyby kierowca, informatyk itp pracował tyle samo godzin co niedouczyciele, a ich efekty pracy były tak samo beznadziejne, jak niedouczycieli, wszyscy oni wylądowaliby na zielonej trawce. Żaden pracodawca nie będzie dobrze płacił pracownikowi, który ma fatalne kompetencje, którego efekty pracy są gorzej niż mizerne. Etos nauczyciela został po.., a raczej POgrzebany już dawno. Komunistyczne, niereformowalne, leniwe kadry pedagogiczne wszystkich szczebli nie potrafią się dostosować do współczesnych wymagań. Uczelnie wypuszczają kompletnych ignorantów - TVP pokazała uliczną sondę wśród studentów uniwersytetu warszawskiego (przez brak szacunku małymi literami). Poziom wiedzy studentów PRZERAŻA. To samo dotyczy niedouczycieli, którzy, jak się wydaje, wybrali zawód na zasadzie selekcji negatywnej. Niedouczeni, mało rozgarnięci szybko staja się pośmiewiskiem uczniów. Nie potrafią być dla nich autorytetem w żadnej z dziedzin, łącznie z tą, w której mają być nauczycielami. Jestem za wysokimi pensjami dla nauczycieli - prawdziwych, z powołania i odpowiednio przygotowanych do zawodu. Niedouczycielom chowającym się pod parasolem karty nauczyciela mówię NIE!
Gdyby górnik pracował 8 godzin nie musielibyśmy do węgla dopłacać. Niestety pracy głową policzyć się nie da, to sprawa czysto umowna. Najbardziej przerażające jest to, że za 'naprawę' tychże, jakże zaniedbanych w IV RP dziedzin biorą się kompletni ignoranci z nauką czy szkolnictwem nie mających nic wspólnego. Podobnie było ze sprawiedliwością jak to się skończyło, nie muszę przypominać, dezorganizacją i psuciem krwi.

13.03.2019, 21:52

Gdyby kierowca, informatyk itp pracował tyle samo godzin co niedouczyciele, a ich efekty pracy były tak samo beznadziejne, jak niedouczycieli, wszyscy oni wylądowaliby na zielonej trawce. Żaden pracodawca nie będzie dobrze płacił pracownikowi, który ma fatalne kompetencje, którego efekty pracy są gorzej niż mizerne. Etos nauczyciela został po.., a raczej POgrzebany już dawno. Komunistyczne, niereformowalne, leniwe kadry pedagogiczne wszystkich szczebli nie potrafią się dostosować do współczesnych wymagań. Uczelnie wypuszczają kompletnych ignorantów - TVP pokazała uliczną sondę wśród studentów uniwersytetu warszawskiego (przez brak szacunku małymi literami). Poziom wiedzy studentów PRZERAŻA. To samo dotyczy niedouczycieli, którzy, jak się wydaje, wybrali zawód na zasadzie selekcji negatywnej. Niedouczeni, mało rozgarnięci szybko staja się pośmiewiskiem uczniów. Nie potrafią być dla nich autorytetem w żadnej z dziedzin, łącznie z tą, w której mają być nauczycielami. Jestem za wysokimi pensjami dla nauczycieli - prawdziwych, z powołania i odpowiednio przygotowanych do zawodu. Niedouczycielom chowającym się pod parasolem karty nauczyciela mówię NIE!

13.03.2019, 21:50

W dniu 13.03.2019 o 20:42, prawda111..... napisał: ...zwłaszcza że rząd słusznie szczyci się radykalną zmianą sytuacji budżetowej. Do nauczycieli i niepełnosprawnych (oraz innych grup) warto więc skierować poważną ofertę i zawrzeć sensowne porozumienie, w czym intensywnie będą przeszkadzały politykierskie ambicje oraz powiązania samozwańczych liderów. 
Tak wiemy, szczyci się. Jednakże na niepełnosprawnych wrzucił, jak to ma w zwyczaju kolejny podatek. Ciekawe, czy na nauczycieli też wymyśli jakiś podatek solidarnościowy? W sumie PODOBNO kasa jest ale jakby co to płaćcie inni. Podobno nauczyciele są na państwowym garnuszku. Jeżelibyśmy mieli sami za nich płacić, na cholerę nam takie państwo? Na cholerę mu te KGHMy i Orleny?

13.03.2019, 21:49

W dniu 13.03.2019 o 20:45, Gość napisał: prawdziwek111 boisz się, że po raz 37 oblejesz maturę?
 
Boję się rniski, że po raz 37 obleję ale ciebie :D :D :D

13.03.2019, 21:45

prawdziwek111 boisz się, że po raz 37 oblejesz maturę?

13.03.2019, 21:42

„Niepolityczne” protesty :P  Szef ZNP zapowiedział ogólnopolski strajk zorganizowany dokładnie w dniach egzaminów gimnazjalnych lub maturalnych, a więc w sposób celowo najbardziej dolegliwy dla uczniów. Cóż za przypadek, oba te terminy wypadają tuż przed majowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego, dokładnie jak zapowiedziany przez panią Iwonę Hartwig protest grupy niepełnosprawnych, wyznaczony jakże „niepolitycznie” na dwa dni przed tą elekcją, co zapewne nie ma żadnego związku z faktem, że jej syn właśnie został radnym z listy PO. Polityczne afiliacje i ambicje obojga od dawna nie stanowią dla nikogo tajemnicy. Sławomir Broniarz „zapisał” niegdyś cały ZNP do Sojuszu Lewicy Demokratycznej, a jego poglądy na istnienie gimnazjów są wprost zależne od tego, kto rządzi, a nie od dobra dzieci. Z drugiej jednak strony po latach zaniedbań wiele grup dotychczas poszkodowanych słusznie oczekuje poprawy swojego losu, zwłaszcza że rząd słusznie szczyci się radykalną zmianą sytuacji budżetowej. Do nauczycieli i niepełnosprawnych (oraz innych grup) warto więc skierować poważną ofertę i zawrzeć sensowne porozumienie, w czym intensywnie będą przeszkadzały politykierskie ambicje oraz powiązania samozwańczych liderów.

13.03.2019, 14:08

W dniu 13.03.2019 o 13:00, Gość napisał: olewać esbeka zimnym moczem.
jeszcze się nie utopiłeś w moczu? Widocznie go pijesz :D

13.03.2019, 14:01

W dniu 13.03.2019 o 13:00, Gość napisał: olewać esbeka zimnym moczem.
 
Cały czas cię olewamy pisowcu.

13.03.2019, 14:00

W dniu 13.03.2019 o 12:41, rniski-four napisał: Stan faktyczny nie jest istotny, istotnym jest co PISdzielce o nauczycielach myślą. Przecież wiadomo, chcesz kasy, pociupciaj, sam minister tak doradza.
olewać esbeka zimnym moczem.

13.03.2019, 13:52

W dniu 13.03.2019 o 12:41, rniski-four napisał: Stan faktyczny nie jest istotny, istotnym jest co PISdzielce o nauczycielach myślą. Przecież wiadomo, chcesz kasy, pociupciaj, sam minister tak doradza.
 
Co jest najśmieszniejsze w tej sytuacji?
Szczerski sam jest kawalerem i nie ma dzieci.

13.03.2019, 13:41

W dniu 13.03.2019 o 12:36, Gość napisał: na 600 tysiecy nauczycieli w ZNP jest 24 tysiace.gdzie ta wiekszosc.
Stan faktyczny nie jest istotny, istotnym jest co PISdzielce o nauczycielach myślą. Przecież wiadomo, chcesz kasy, pociupciaj, sam minister tak doradza.

13.03.2019, 13:36

W dniu 13.03.2019 o 11:21, rniski-four napisał: Większość jest z PO a więc to straszna wiadomość, przecież powinni być z PIS. Minister edukacji zaś polityki nie uprawia, poza psuciem szkolnictwa właściwie nie wiadomo czym się zajmuje. Naczelną winą nauczycieli jest to, że popierają PO i dlatego nie powinno się godnie im płacić.PSJedynie nauczyciele z PIS są gwarantem apolityczności tej grupy zawodowej.
na 600 tysiecy nauczycieli w ZNP jest 24 tysiace.gdzie ta wiekszosc.

13.03.2019, 12:59

Dlaczego nie dopominali się podwyżki za rządów Po-PSL tylko teraz i przede wszystkim za co za taką była jaką naukę dzieci są pozostawione same sobie rodzice w domu muszą więcej czasu poświęcić bo dzieci mają dużo zadawane wszystko od siebie nauczycielu opanuj się za co ty chcesz podwyżkę 👾👾

13.03.2019, 12:21

W dniu 13.03.2019 o 10:39, Gość napisał: Tak to jest gdy nauczyciele zamiast edukować nasze dzieci,wzięli się za politykę. W głowach się poprzewracało, większość nauczycieli jest albo w PO, Nowoczesnej albo innej lewackiej partii. Zajmują się sprawami lewackimi,a nasze dzieci mają gdzieś. Tak samo jestem za tym aby wśród nauczycieli zrobić,selekcję i tych którzy związani są z awanturnictwem politycznym usunąć z szkolnictwa,mamy wielu dobrych nauczycieli,którzy będą dbać o uczniów, a nie o interes partyjny.
Większość jest z PO a więc to straszna wiadomość, przecież powinni być z PIS. Minister edukacji zaś polityki nie uprawia, poza psuciem szkolnictwa właściwie nie wiadomo czym się zajmuje. Naczelną winą nauczycieli jest to, że popierają PO i dlatego nie powinno się godnie im płacić.
PS
Jedynie nauczyciele z PIS są gwarantem apolityczności tej grupy zawodowej.

13.03.2019, 11:45

A gdzie w tym strajku są pracownicy obsługi i administracji,przecież postulat podwyżki skierowany jest do MEN p.Zalewskiej a MEN nie jest pracodawcą dla ww pracowników szkół i przedszkoli.

13.03.2019, 11:39

W dniu 13.03.2019 o 10:29, gość napisał: protest nauczycieli jest POlityczny, więc niech nikt nie mówi, że tu chodzi o dobro dzieci, bo tak nie jest. Każdy nauczyciel który przystąpi do takiego protestu powinien być wywalony na zbity pysk.
 
Tak to jest gdy nauczyciele zamiast edukować nasze dzieci,wzięli się za politykę. W głowach się poprzewracało, większość nauczycieli jest albo w PO, Nowoczesnej albo innej lewackiej partii. Zajmują się sprawami lewackimi,a nasze dzieci mają gdzieś. Tak samo jestem za tym aby wśród nauczycieli zrobić,selekcję i tych którzy związani są z awanturnictwem politycznym usunąć z szkolnictwa,mamy wielu dobrych nauczycieli,którzy będą dbać o uczniów, a nie o interes partyjny.

13.03.2019, 11:36

Jaki Strajk, jak poprosiliśmy nauczyciela o dodatkową lekcję z j.angielskiego to otrzymaliśmy informacje że nie ma czasu. Jak ktoś chce to potrafi zarobić , każdy nauczyciel wiedział za jakie stawki będzie pracował więc mogą mieć pretensje do siebie.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3