Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Czytelnicy skarżą się na rachunki, które wystawia Energa. Wracamy do tematu

Joanna Boroń
Energa obsługuje około 3 milionów klientów i co miesiąc wystawia im około miliona faktur.
Energa obsługuje około 3 milionów klientów i co miesiąc wystawia im około miliona faktur. Radek Koleśnik
Klienci miesięcznie kwestionują 6 faktur na 1000 wystawionych.

Od kilku dni na naszych łamach i internetowym forum Czytelnicy skarżą się na rachunki, które wystawia Energa. Jeden z najczęściej stawianych przez nich zarzutów, to brak biur obsługi klienta na miejscu.

Jakub Dusza, rzecznik Energa-Obrót, odpowiada: - Energa dokonała zmian w liczbie, rozmieszczeniu i charakterze stacjonarnych placówek, ponieważ analizy wykazały, że z biur obsługi klienta korzystało jedynie klika procent naszych klientów, a liczba odwiedzających spadała. Firma zdecydowała się rozwijać telefoniczną i elektroniczną obsługę, ponieważ taki sposób załatwiania spraw był preferowany przez zdecydowaną większość naszych klientów. Jednocześnie firma rozwija sieć Punktów Sprzedaży i Partnerskich. W całej Polsce jest ich już 58, w tym również w Koszalinie, Białogardzie, Kołobrzegu, Szczecinku. Placówki koncentrują się głównie na sprzedaży i aktywowaniu usług, można w nich jednak również bezpłatnie złożyć reklamację.

Reklamacje składać można też przez: formularz kontaktowy na stronie www.energa.pl, telefon, pod numerem 555 555 555 (od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 - 22.00, koszt połączenia wg stawek operatora), indywidualne konto klienta na ebok.energa.pl oraz przez wysłanie pisma na adres widoczny na każdej fakturze.

Termin rozpatrzenia reklamacji wynosi 14 dni. - Okres ten może jednak ulec wydłużeniu w przypadkach niezależnych od firmy, o czym odbiorca jest informowany oddzielną korespondencją z podaniem przyczyn przekroczenia terminu - tłumaczy rzecznik.
Składając reklamację klient powinien jasno określić jej temat i opisać fakty. Może również dołączyć dodatkowe dokumenty. W reklamacji należy podać imię i nazwisko strony umowy (osoby, która ją podpisywała), adres świadczenia usługi i numer klienta. W przypadku, gdy reklamacja dotyczy wielkości zużycia prądu, najlepiej od razu jest podać aktualny stan licznika. W przypadku wątpliwości firma zweryfikuje odczyt.

Jeśli reklamacja dotyczy wysokości zużycia, klient może otrzymać wcześniej informację o wystawieniu korekty faktury lub o zleceniu tzw. odczytu inkasenckiego, który potwierdzi aktualny stan licznika. Po uwzględnieniu reklamacji faktura korygująca jest wysyłana odrębną korespondencją.

Podczas pierwszej reklamacji wysokości faktury klient nie musi opłacać wskazanej kwoty do czasu rozpatrzenia wniosku, a firma wstrzymuje się od działań windykacyjnych.

Jeżeli klient wpłaci firmie więcej niż wynika z faktycznego zużycia, nadpłata zostanie zaliczona na poczet kolejnych należności (o tyle pomniejszona zostanie kolejna płatność). Możliwy jest także zwrot nadpłaconej kwoty na wskazane konto, wymaga to jednak złożenia przez klienta podpisanego wniosku.

Czytaj e-wydanie »
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera