MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Darłowo: Dzikie wysypiska to największy problem

Rafał Nagórski
Rafał Nagórski
Folder można pobrać w siedzibie Urzędu Miejskiego w Darłowie oraz w MPGK Darłowo
Folder można pobrać w siedzibie Urzędu Miejskiego w Darłowie oraz w MPGK Darłowo UM Darłowo
Blisko 6 tysięcy ton śmieci wyprodukowali mieszkańcy Darłowa. Miasto wydało folder o gospodarce odpadami.

W zeszłym roku w województwie zachodniopomorskim jeden mieszkaniec wyprodukował 337 kg odpadów, a wszyscy mieszkańcy Darłowa - 5800 ton. Miesięczna różnica między ilością odbieranych odpadów w sezonie i poza sezonem jest ponad 2-krotna (700 ton/300 ton). Między innymi tego dowiedzieli się uczestnicy kolejnego spotkania w ramach kawiarenki obywatelskiej w Darłowie. Miasto promowało też najnowszy folder informacyjny, który wydało Biuro Promocji Miasta i Komunikacji Społecznej w kooperacji z Referatem Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego w Darłowie.

Broszura stara się odpowiedzieć na pytanie czym są śmieci, jak postępować z odpadami w naszym domu, jaki wpływ my sami mamy na otaczające nas środowisko, co to są frakcje, punkt przeładunkowy, recykling, recykler itp. Poza ciekawostkami z tej materii znajdziemy w nim wademekum przydatne nam - producentom śmieci. Od podstawowych informacji takich jak nr telefonu do Referatu Gospodarki Odpadami, poprzez te przydatne w praktyce: gdzie pobrać worki, jaki kolor jaka frakcja, w jakie dni odbierane są śmieci w naszych gospodarstwach, gdzie oddać sprzęt RTV/AGD, gdzie stare meble, a co zrobić z gruzem powstałym w wyniku remontu lub przebudowy?

Folder w prosty sposób ukazuje wędrówkę opakowania, koszty, odpowiada na pytanie ile osób w mieście obsługuje gospodarkę odpadami, jakim sprzętem dysponuje miasto, ile kilometrów pokonują nasze śmieci. - Ten folder zawiera sporą ilość informacji i bez wątpienia powinien trafić do każdego gospodarstwa domowego - mówi Agnieszka Graczyk (kierownik Referatu Gospodarki Odpadami). Chcielibyśmy dotrzeć prostym przekazem do wszystkich tych, którzy mają wpływ na ograniczenie masy odpadów. Zobowiązani bowiem jesteśmy do osiągnięcia pewnych poziomów - i wszyscy mamy na to wpływ, a nie każdy o tym wie. - Poza tym to temat ciekawy, a świadomość ekologiczna może wpłynąć na nasze zachowania - dodaje Magda Burduk z Biura Promocji Miasta Darłowa.

Wszyscy liczą również na to, że spotkania informacyjne i docierania z podstawowymi informacjami do jak największej liczby mieszkańców będzie skutecznym narzędziem w walce z nielegalnymi wysypiskami odpadów, które są zmorą Darłowa.

Gdzie można pobrać folder?: W Biurze Obsługi Interesanta - Urząd Miejski w Darłowie (Plac Tadeusza Kościuszki 9), - w MPGK Darłowo - 1-go Maja 1. Ponadto, folder zostanie przekazany do darłowskich szkół jako materiał edukacyjny o lokalnej gospodarce odpadami. Treść w formie pliku pdf można też pobrać na stronie www.darlowo.pl - w dziale foldery.

Popularne na gk24:

Gk24.pl

Zobacz także: Darłowo: Uratowali koziołka

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!