Darłowo: Stu mistrzów połamańca

Rafał Nagórski [email protected]
Pamiątkowe zdjęcie zwycięzców w poszczególnych kategoriach.
Pamiątkowe zdjęcie zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Fot. DOK
W minioną niedzielę w hali Zespołu Szkół Morskich w Darłowie rywalizowali specjaliści od tańca break dance, którzy udowodnili, że grawitacja dla nich nie istnieje.

Do Darłowa przyjechali tancerze ze: Sławna, Koszalina, Sianowa, Postomina, Nakła nad Notecią, Bobolic, Starego Jarosławia, Chodzieży, Rosnowa. Każdy uczestnik miał jedno wejście w eliminacjach, a finaliści prezentowali się dwa razy.

Umiejętności zawodników oceniało trzech sędziów, wśród których znajdowali się Grzybek Senior - NASA Koszalin, Rafaello - B-Town All Stars - Niemcy, Solo - broken steps. pride of flavour - Szczecin.
W kategorii solo do lat 10 startowało 23 młodych adeptów. Zwyciężył Oskar Maison przed Jackiem Brylem i Adrianem Krause. Konkurencja Solo od 10 do 15 lat zgromadziła 24 tancerzy. Laureatami zostali: I miejsce Bartłomiej Gozdal, II miejsce Dawid Podlipny a III Kuba Hertig. Najbardziej widowiskową konkurencją była rywalizacja doświadczonych tancerzy solo powyżej 15 lat. Spośród 12 startujących zwyciężył Fabian Tofil z Nakła. Tuż za nim uplasowali się Michał Majka i Dawid Górniak.

W kategorii dziewcząt zwyciężyła Joanna Ćwiklińska z Rosnowa pokonując Sandrę Kosiarską z Koszalina oraz Natalię Sławińską ze Sławna.

Wśród zespołów nagrodę finansową i puchar ufundowany przez Darłowski Ośrodek Kultury zdobył zespół "Breakin Junior" ze Sławna pokonując "Wściekłe Pięści Węża" oraz "Fpytke Skład" z Nakła i Chodzieży.
Zawody poprowadził Marcin Grzybowski - pomysłodawca imprezy i czterokrotny mistrz Polski. Odpowiednią muzykę serwował Dj Klepper z Chodzieży. Mistrzostwa Pomorza w breakdance w Darłowie zorganizował Darłowski Ośrodek Kultury wspólnie ze Szkołą Tańca Breakin.pl. DOK wychodząc naprzeciw oczekiwaniom tancerzy i publiczności już zapowiedział zorganizowanie następnych Mistrzostw Pomorza Break Dance.