Darz Bór Karnieszewice zremisował z liderem, ale pozostał spory niedosyt [ZDJĘCIA]

Blisko pokonania lidera byli w 17. kolejce spotkań grupy północnej I ligi tenisa stołowego, zawodnicy Darz Boru Karnieszewice. Jacek Wójcik

Ostatecznie skończyło się remisem 5:5 i był to dopiero trzeci w tym sezonie mecz (2 remisy i 1 porażka), w którym Morliny I Ostróda poniosły stratę punktową.

Pierwsze gry singlowe (3:1) rozbudziły apetyty gospodarzy na jeszcze lepszy wynik. Bartosz Szarmach w świetnym stylu pokonał 3:0 Łukasza Sokołowskiego, a kolejne punkty dołożyli na drugim stole Michał Krzyżanowski i Marcin Woskowicz. Blisko czwartego zwycięstwa był wracający po przerwie Marcin Marchlewski. Prowadził 2:1 z Piotrem Chmielem, ale dwa kolejne sety padły łupem rywala. W grach podwójnych zespoły podzieliły się zwycięstwami i przed decydującymi singlami było 4:2 dla gospodarzy.

W drugich grach pojedynczych prowadzeni przez trenera kadry Polski seniorów, byłego znakomitego zawodnika, dwukrotnego olimpijczyka Tomasza Krzeszewskiego, goście z Ostródy odrobili straty. Chmiel po zaciętej walce pokonał Szarmacha 3:2, a Peteś nie oddał seta Krzyżanowskiemu. Punkt na wagę remisu wywalczył świetnie dysponowany Woskowicz, pokonując Witkowskiego 3:2 (11:9, 11:9, 9:11, 9:11, 11:5). Drugą pięciosetówkę rozegrał również Marchlewski i pomimo prowadzenia 2:0 po drugi raz musiał uznać wyższość rywala, tym razem Sokołowskiego.

Ostatecznie Darz Borowi nie udało się w pełni zrewanżować za wyjazdowe 4:6 z 1. rundy, ale remisem potwierdził swoją przynależność do ścisłej czołówki rozgrywek. Remis z liderem pozwolił awansować w tabeli na 4. miejsce.

Darz Bór Karnieszewice - Morliny I Ostróda 5:5
I stół: Bartosz Szarmach - Łukasz Sokołowski 3:0, Marcin Marchlewski - Piotr Chmiel 2:3, Szarmach - Chmiel 2:3, Marchlewski - Sokołowski 2:3.
II stół: Michał Krzyżanowski - Jakub Witkowski 3:0, Marcin Woskowicz - Kacper Petaś 3:2, Krzyżanowski - Petaś 0:3, Woskowicz - Witkowski 3:2.
Deble: Szarmach/Woskowicz - Sokołowski/Witkowski 3:0, Krzyżanowski/Marchlewski - Chmiel/Petaś 1:3.