Dawid Garski i Urszula Kasztelan najszybsi podczas Dni Ziemi Sianowskiej [ZDJĘCIA]

Zorganizowany z okazji 34. Dni Ziemi Sianowskiej bieg zgromadził na starcie blisko 180 osób. Uczestnicy mieli do pokonania dystans 10 kilometrów.

Start do biegu nastąpił w samo południe. Biegaczom towarzyszyła upalna pogoda, która mocno dała się im we znaki. Z trudami trasy i pogodą najlepiej poradził sobie Dawid Garski ze Słupska. Wygrał wyraźnie, uzyskując czas 35 minut i 22 sekundy. Kolejny na mecie Krzysztof Rudnik (Słupsk) stracił do niego 47 sekund. Jako trzeci minął metę Dariusz Kunecki (WKB Maratończyk Włocławek), któremu zmierzono czas 37.12 min.

Klasyfikację kobiet zdecydowanie wygrała Ula Kasztelan z Koszalina. Jej wynik to 40.15 min. Kolejne biegaczki pokonała o ponad 4 minuty. Druga była Olga Zatoń ze Świdwina (44.21), a trzecia Weronika Spolska (Sobas Team Świeszyno) - 44.31.