Dawid Retlewski odchodzi z trzecioligowej Kotwicy Kołobrzeg

Dawid Retlewski (w wyskoku w białej koszulce) podczas ubiegłorocznego meczu derbowego z Gwardią Koszalin Jacek Wójcik
28-letni napastnik Dawid Retlewski nie jest już zawodnikiem trzecioligowej Kotwicy Kołobrzeg.

Według naszych informacji wychowanek Chemika Bydgoszcz rozwiązał kontrakt z czwartą drużyną minionego sezonu, który miał obowiązywać jeszcze przez rok, za porozumieniem stron. Retlewski trafił do Kotwicy przed rundą wiosenną rozgrywek 2018/19 z KP Starogard Gdański. Z miejsca zaimponował świetną skutecznością.

W 15. występach strzelił 19 goli, w tym zanotował aż cztery hat-tricki (z czego trzy w trzech kolejnych meczach na kołobrzeskim stadionie)! Takiego snajpera w Kołobrzegu nie było od lat. Rozgrywki zakończył z koroną króla strzelców, zdobywając w sumie 30 goli (w tym 11 w rundzie jesiennej dla KP Starogard).

W minionym sezonie, zakończonym po 18. kolejkach, strzelił 9 goli w 18. występach. Po objęciu zespołu przez Petra Nemeca (pod koniec września zastąpił Sławomira Suchomskiego), Retlewski nie miał tak mocnej pozycji, jak wcześniej. Tylko w dwóch z 9. meczów spędził na boisku 90. minut, a aż w pięciu wchodził na boisko z ławki rezerwowych.

Nieoficjalnie mówi się, że w nowym sezonie Retlewski będzie graczem Raduni Stężyca, ligowego rywala Kotwicy.

Odejście snajpera może być początkiem prawdziwego eksodusu zawodników kołobrzeskiego klubu. W kontekście zespołu ze Stężycy wymienia się także nazwiska lidera drugiej linii Kotwicy, Sebastiana Deji oraz skrzydłowego Michała Ciarkowskiego. Obrońcami Adamem Pazio i Maciejem Wichtowskim zainteresowana jest Polonia Warszawa (III liga), a pomocnikiem Grzegorzem Pazio pierwszoligowa Warta Poznań.

Dodajmy, że piłkarze Kotwicy mają wolne do końca maja. Przygotowania do nowego sezonu startują na początku czerwca.

III liga: Kotwica Kołobrzeg - Sokół Kleczew 1:0 [ZDJĘCIA]

Zacięte, ale stojące na dość przeciętnym poziomie, spotkanie derbowe obejrzeli w sobotę kibice w Kołobrzegu. Gospodarze od pierwszego gwizdka dość żwawo ruszyli do ataku i w pierwszych 4. minutach dwa razy strzelali na bramkę Oskara Pogorzelca. Później utrzymywała się przewaga optyczna Kotwicy, ale uważnie grająca defensywa Bałtyku nie pozwalała na większe zagrożenie. Goście wyprowadzali kontry, w których jednak brakowało dokładności. Najbliżej zmiany wyniku było tuż przed zejściem zespołów do szatni. W 45. min po wolnym Marcina Trojanowskiego doszło do sporego zamieszania, które wyjaśnił Michał Czenko, wybijając piłkę sprzed linii bramkowej. W 54. min wprowadzony po przerwie na boisko Michał Ciarkowski odebrał piłkę w polu karnym Fabianowi Walaszczykowi i dośrodkował na piąty metr, gdzie mimo asysty obrońcy Dawid Retlewski celnie główkował. Zdobycie prowadzenia sprawiło, że gospodarze mogli grać na większym luzie. W 72. min Marcin Trojanowski odebrał piłkę Czence na połowie Bałtyku, podbiegł kilka metrów i mocnym strzałem przy dalszym słupku ustalił wynik. Kotwica Kołobrzeg - Bałtyk Koszalin 2:0 (0:0) 1:0 Retlewski (54.), 2:0 Trojanowski (72.). żółta kartka: Waleński. Kotwica: Piotrowski - Pazio, Poznański, Wichtowski, Krysztopowicz, Deja, Piesio (64. Czerwiński), Zieliński (46. Ciarkowski), Trojanowski (87. Dudzik), Marczak (46. Maschera), Retlewski. Bałtyk: Pogorzelec - Walaszczyk, Jasitczak, Czenko, Waleński, Duszkiewicz (78. Lichmański), Forczmański, Gregorek (56. Rapita), Putno, Czapłygin (55. Ponurko), Gruchała-Węsierski (61. Włodarczyk). Zobacz także Bałtyk Koszalin - Grom Nowy Staw

III liga: Kotwica Kołobrzeg - Bałtyk Koszalin 2:0 [ZDJĘCIA]

III liga: Kotwica Kołobrzeg - Mieszko Gniezno 5:1

III liga: Kotwica Kołobrzeg - Mieszko Gniezno 5:1 [ZDJĘCIA]