Demolka. Bałtyk Koszalin przegrał z Unią Janikowo

Tomasz GalasZaktualizowano
III liga. Drugiej z rzędu bolesnej porażki, tym razem na wyjeździe, doznali piłkarze Bałtyku Koszalin.

Po tym, jak w zeszłym tygodniu podopieczni trenera Mariusza Lenartowicza dostali lekcję futbolu od Świtu Szczecin, tym razem bezlitosna dla Bałtyku okazała się Unia Janikowo.

Mecz dla gospodarzy rozpoczął się fantastycznie, bo już w 9. minucie., po zamieszaniu w polu karnym i błędach indywidualnych obrony koszalinian, piłkę do siatki skierował Adam Konieczny. Kolejna bramka dla Unii padła po tym, jak Bałtyk wykonywał stały fragment gry w ofensywie, ale stracił piłkę i gospodarze wyprowadzili kontrę, wjechali w pole karne Oskara Pogorzelca, a Fabian Walaszczyk przeciął podanie wzdłuż bramki tak niefortunnie, że piłka wpadła do siatki.

W drugiej połowie spotkania na 3:0 podwyższył Mikołaj Gibas, wykorzystując błędy w kryciu zawodników Bałtyku przy rzucie wolnym. Zaledwie minutę później Maciej Gregorek pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką piłkarza Unii.

W końcówce spotkania Bałtyk stracił kolejne trzy bramki. W 82. minucie Unia wyprowadziła kolejny szybki atak, poza polem bramkowym akcji nie przerwał Pogorzelec, a piłkę do pustej bramki skierował Przemysław Kędziora. Chwilę później piękne trafienie z rzutu wolnego z 25 metrów zaliczył Paweł Mądrzejewski, a w doliczonym czasie gry kolejną kontrę wykorzystał Filip Jagielski.

- Po tej bramce z rzutu karnego poczuliśmy, że możemy jeszcze w tym meczu coś ugrać – przyznał trener Mariusz Lenartowicz.

- Bardzo mocno się otworzyliśmy, wprowadziliśmy do gry drugiego napastnika i naraziliśmy się na kontry, które rywal bezlitośnie wykorzystał. Zamiast odrobić wynik, traciliśmy kolejne bramki po stratach w ataku pozycyjnym i stałych fragmentach gry w ofensywie. Jednak patrząc na przebieg meczu, ta porażka była za wysoka.

Unia Janikowo – Bałtyk Koszalin 6:1 (2:0)
1:0 Konieczny (9.), 2:0 Walaszczyk (33. samob.), 3:0 Gibas (60.) 3:1 Gregorek (61. karny), 4:1 Kędziora (82.), 5:1 Mądrzejewski (84.), 6:1 Jagielski (90.)
Bałtyk: Pogorzelec – Walaszczyk, Jasitczak, Czenko, Waleński (53. Kisły), Putno (85. Ponurko), Rak, Gregorek, Forczmański (67. Włodarczyk), Pietrykowski (53. Janasik), Gruchała-Węsierski