Derby Pomorza Zachodniego na remis. Błękitni Stargard - Gwardia Koszalin 0:0

W meczu 32. kolejki rozgrywek drugiej ligi piłkarze Gwardii Koszalin zremisowali na wyjeździe z Błękitnymi Stargard 0:0.

Jak na pojedynek derbowy przystało, kibice w Stargardzie obejrzeli zacięte i pełne walki widowisko. W koszalińskim zespole szansę debiutu na drugoligowych boiskach otrzymał 18-letni obrońca - Maksymilian Szwak, który pojawił się na boisku od pierwszej minuty.

W pierwszej części spotkania więcej z gry mieli gospodarze. Dwukrotnie w doskonałych sytuacjach do strzelenia gola znalazł się aktywny w tej odsłonie Wojciech Fadecki, lecz skrzydłowy Błękitnych w decydujących momentach akcji raził nieskutecznością.

Po przerwie śmielej na murawie zaczęli poczynać sobie gwardziści. Swoje szanse mieli m.in. Przemysław Brzeziański i Robert Ziętarski. Bramki w tym meczu jednak nie padły.

Błękitni Stargard - Gwardia Koszalin 0:0

Gwardia Koszalin - Błękitni Stargard 2:0 [ZDJĘCIA, WIDEO]