Diamentowa liga. Dwa rekordy życiowe Skrzyszowskiej w Chorzowie

Piotr Olkowicz
Pia Skrzyszowska w Chorzowie dwukronie poprawiła swoje rekordy życiowe
Pia Skrzyszowska w Chorzowie dwukronie poprawiła swoje rekordy życiowe Łukasz Gągulski/PAP
Pia Skrzyszowska dwukrotnie poprawiła rekord życiowy i zajęła czwarte miejsce w biegu na 100 m przez płotki podczas mityngu Kamili Skolimowskiej w Diamentowej Lidze w Chorzowie.

Najlepsza w tej konkurencji była mistrzyni olimpijska - Jasmine Camacho-Quinn z Portoryko. Tuż za nią przybiegły Amerykanki Kendra Harrison i Tia Jones.

Skrzyszowska wygrała bieg eliminacyjny, poprawiając rekord życiowy czasem 12,58. Reprezentantka Polski w finale pobiegła jeszcze szybciej - 12,51 i ponownie poprawiła rekord Polski do lat 23. Na mecie była czwarta.

Camacho Quinn pobiła rekord mityngu w biegu eliminacyjnym - 12,51 i dokonała tego ponownie w biegu finałowym, uzyskując czas 12,34.

Druga była do niedawna rekordzistka świata Amerykanka Kendra Harrison - 12,37, natomiast jej rodaczka Tia Jones zajęła trzecie miejsce - 12,49.

W eliminacjach odpadły Klaudia Wojtunik - 13,27, Marika Majewska - 13,34, siedmioboistka Adrianna Sułek - 13,43 i Karolina Kołeczek - 13,94.