MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Diecezjalne Centrum Wsparcia w Koszalinie i regionie

Marzena Sutryk
Marzena Sutryk
Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy: księży, lekarzy, psychologów, ruszyło Diecezjalne Centrum Wsparcia. Centrum powstało jako odpowiedź na różnego rodzaju trudności wynikające z szerzącej się epidemii koronawirusa.

Bez konieczności wychodzenia z domu można uzyskać pomoc duchową, medyczną, czy psychologiczną. Oferta skierowana jest do wszystkich, a także w szczególności do pracowników służby zdrowia i chorych.

Centrum proponuje: telefon wsparcia duchowego, wsparcie dla rodzin oraz wsparcie dla chorych i pracowników służby zdrowia.
Mimo wielu ograniczeń duszpasterze wezwani są do bliskości z tymi, którzy potrzebują wsparcia, ponieważ doświadczają rozterek duchowych, problemów z wiarą, ale także nie radzą sobie z samotnością, lękiem o siebie, swoich bliskich, czy po prostu o przyszłość. Z powodu ograniczonej obecności na Mszy św., nabożeństwach, burzy się ich dotychczasowy sposób więzi z Kościołem. Dlatego kapłani oraz siostry zakonne są dyspozycyjni, aby świadczyć pomoc poprzez „Telefon Wsparcia Duchowego”.

Lista osób posługujących, dni i godziny, w których są dostępni - to wszystko można znaleźć na stronie: diecezjakoszalin.pl/corunum .
Kontakt z Koordynatorem akcji: Tel. 534 723 526.

W razie potrzeby dostępni są także doradcy życia rodzinnego, którzy wspomagają rodziny i zaradzają zgłaszanym problemom. Po rozpoznaniu sytuacji kierują do zespołów interwencyjnych poradnictwa, w skład których wchodzi: psycholog, psychoterapeuta, terapeuta rodzinny, terapeuta uzależnień, prawnik, koordynator ds. przemocy domowej, kapłan-egzorcysta.

W diecezji funkcjonują też telefony, pod którymi można uzyskać poradę medyczną - specjaliści mogą doradzić, czy wizyta w przychodni, aptece lub wezwanie ambulansu przyniesie oczekiwany skutek, ale nie kierują procesem leczenia przez telefon, nie wypisują recept, nie wystawiają skierowań do innych specjalistów.

Zobacz także: Sergiusz Karżanowski, lekarz z Koszalina o koronawirusie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo