Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dni otwarte w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koszalinie [ZDJĘCIA]

Krzysztof Marczyk
Krzysztof Marczyk
Przez dwa dni Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie prezentuje swoją ofertę pod hasłem "Żeby pasja stała się zawodem"
Przez dwa dni Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie prezentuje swoją ofertę pod hasłem "Żeby pasja stała się zawodem" Radosław Brzostek
Przez dwa dni Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie prezentuje swoją ofertę pod hasłem "Żeby pasja stała się zawodem". Wydarzenie skierowane jest głównie dla uczniów szkół średnich, nie tylko z naszego regionu.
Przez dwa dni Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie prezentuje swoją ofertę pod hasłem "Żeby pasja stała się zawodem".

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie zaprasza na Dni Otwarte

- Chcemy zaprezentować to, co mamy najlepszego w ofercie - powiedziała nam dr Magdalena Łuczkowska, prorektor ds. współpracy i rozwoju. - Wszyscy uczniowie, którzy nas odwiedzą w ciągu tych dwóch dni (29-30.03 - dop. red.) będą mogli się zapoznać z pełną ofertą kształcenia PWSZ. Prócz tego wspomagają w tych działaniach służby mundurowe. Mamy przedstawicieli 8. Koszalińskiego Pułku Przeciwlotniczego, służby więziennej, Wojskowego Centrum Rekrutacji, czy Morskiego Oddziału Straży Granicznej z Kołobrzegu. Prezentujemy całe nasze wyposażenie, wszystkie sale, w których rozlokowane są trenażery, symulatory, zaplecze związane z fizjoterapią, kosmetologią, ratownictwem medycznym, pielęgniarstwem, czy bezpieczeństwem narodowym. W ramach tego ostatniego kierunku mamy choćby wirtualną strzelnicę - dodała.

Przypomnijmy, że na PWSZ można wybrać jeden z dziewięciu kierunków kształcenia w systemie dziennym-bezpłatnym: Administracja, Bezpieczeństwo narodowe, Dietetyka, Fizjoterapia (5-letnie studia magisterskie), Kosmetologia, Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna (5-letnie studia magisterskie), Pielęgniarstwo - studia pierwszego stopnia (licencjackie), Pielęgniarstwo - studia drugiego stopnia (magisterskie), Ratownictwo medyczne i Wychowanie fizyczne. W ramach studiów niestacjonarnych można wybrać Administrację, Bezpieczeństwo narodowo, Pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną, Pielęgniarstwo oraz Wychowanie fizyczne.

- Swoją przyszłość wiążę właśnie z PWSZ, chciałabym tu studiować pielęgniarstwo - opowiada Zuzanna Samulewicz, uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Tychowie. - Moja ciocia jest pielęgniarką, a kuzyn kończy właśnie na tej uczelni Ratownictwo medyczne i po rozmowach z nim zdecydowałam się zostać pielęgniarką. Atutem uczelni jest to, że w naszym regionie jest jedyną z takimi kierunkami studiów. Mam po prostu najbliżej i nie muszę wyjeżdżać na przykład do Szczecina - dodała.

- Szkołę kończę za półtora roku, ale już teraz sprawdzam oferty różnych uczelni - mówił z kolei Kamil Kowal, uczeń Computer College (Publiczne Technikum Informatyczne i Informatyczne Liceum Ogólnokształcące w Koszalinie). - Swoją przyszłość chciałbym związać ze służbami mundurowymi, a konkretnie z wojskowością - dodał.

- Różne instytucje współpracują z nami w ramach realizacji praktyk zawodowych i podczas dni otwartych chcemy to wyraźnie zaznaczyć - powiedziała dr Monika Pawłowska, prorektor ds. nauczania i studentów. - Nasza uczelnia jest uczelnią praktyczną, blisko 70 procent zajęć odbywa się w systemie zajęć praktycznych. Służby, które nas odwiedziły to przecież także realne miejsca pracy, w których nasi absolwenci mogliby się odnaleźć - podsumowała.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wielki Piątek u Ewangelików. Opowiada bp Marcin Hintz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera