Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dni otwarte w Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Koszalinie

Joanna Krężelewska [email protected]
Jolanta Zmysłowska cieszyła się, że jej sześcioletniemu synowi Piotrusiowi spodobały się zajęcia w Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.
Jolanta Zmysłowska cieszyła się, że jej sześcioletniemu synowi Piotrusiowi spodobały się zajęcia w Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Radek Koleśnik
- Tu jest fantastycznie, sale terapeutyczne są ładnie urządzone, a na dzieci czeka mnóstwo sprzętu - zachwalała Jolanta Zmysłowska. Wraz z synem skorzystała z dni otwartych Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Koszalinie.

KONTAKT

KONTAKT

Pracownicy poradni starają się wspomagać rozwój i efektywność uczenia się dzieci i młodzieży. Udzielają też ich rodzicom lub opiekunom, nauczycielom i wychowawcom pomocy psychologicznej, pedagogicznej, logopedycznej i rehabilitacyjnej. Wystarczy umówić się osobiście w poradni (ul. Kościuszki 5) lub telefonicznie pod nr 0-94 432-45-17.

Sześcioletni Piotruś Zmysłowski ma wadę wymowy. - Wychowawczyni z "zerówki" skierowała nas właśnie tu - powiedziała pani Jolanta, mieszkanka gminy Biesiekierz. Malec nie ukrywał, że w poradni bardzo mu się podobało. Z uśmiechem poznawał kolejne programy komputerowe.

Rodziców, którzy skorzystali z dni otwartych poradni, było więcej. - A to dlatego, że na co dzień na indywidualne konsultacje trzeba się umawiać - wyjaśniła Beata Orlikowska, pedagog i logopeda w poradni.

- Zgłaszać się do nas mogą rodzice maluchów, które mają trudności w nauce, problemy z czytaniem i pisaniem, zaburzenia zachowań i zaburzenia mowy. Prowadzimy też zajęcia dla dzieci niepełnosprawnych intelektualnie - wylicza pedagog. W poradni przyjmowani są mieszkańcy powiatu koszalińskiego do 25. roku życia, o ile ciąży na nich obowiązek szkolny.

- Wczesną interwencją obejmujemy też dzieci od momentu urodzenia - uzupełnia Beata Orlikowska.

Zajęcia dla podopiecznych prowadzone są w czterech pracowniach, m.in. pracowni edukacji specjalnej oraz profilaktyki i rozwiązywania problemów wychowawczych. Wszystkie są bezpłatne.

- Z dziećmi pracuje zespół doświadczonych specjalistów, korzystamy też z mnóstwa narzędzi do terapii stymulującej - wyjaśnia Beata Orlikowska, pokazując wyposażoną w kolorowe zabawki i sprzęt do ćwiczeń salę.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!