Do szpitala w Szczecinku trafiło posiniaczone 13-miesięczne...

  Do szpitala w Szczecinku trafiło posiniaczone 13-miesięczne dziecko. Policja wyjaśnia sprawę [NOWE FAKTY] WIDEO

  Zdjęcie autora materiału

  Rajmund Wełnic

  Głos Koszaliński

  Aktualizacja:

  Głos Koszaliński

  Policja zatrzymała mieszkańca Szczecinka podejrzewanego o pobicie 13-miesięcznego dziecka.
  Do zdarzenia miało dojść w jednym ze szczecineckich mieszkań, a o podejrzeniu pobicia malca powiadomił policję szpital, do którego zgłosiła się we wtorkowe popołudnie matka. Życiu 13-miesięcznego dziecka nic nie zagraża, ale ślady na ciele mogły wskazywać, że nie są np. wynikiem przewrócenia się.

  Policja zatrzymała mężczyznę, który opiekował się dzieckiem. Trwają czynności, w środę rano mężczyzna ma być doprowadzony do prokuratury na przesłuchanie i po nim zapadną decyzje co do ewentualnych zarzutów.


  AKTUALIZACJA:

  13-miesięczny chłopczyk ze Szczecinka mógł zostać pobity przez 38-latka, który miał się nim opiekować. Mężczyzna został zatrzymany.

  Jak już informowaliśmy, wczoraj szczecinecka policja zatrzymała 38-letniego mężczyznę, który mógł przyczynić się do powstania urazów małego dziecka znajdującego się pod jego opieką.

  - We wtorek w godzinach popołudniowych na szpitalny oddział ratunkowy zgłosiła się z 13-miesięcznym dzieckiem matka – mówi dr Marek Ogrodziński, dyrektor ds. medycznych szpitala w Szczecinku. – Chłopczyk miał urazy w obrębie twarzy i kończyn, które mogły wskazywać, że są wynikiem pobicia. Matka oświadczyła, że dziecko doznało urazu, gdy przebywało pod opieką jej przyjaciela. Życiu dziecka nie zagrażało niebezpieczeństwo, ale po zaopatrzeniu na naszym oddziale zostało wysłane do szpitala w Koszalinie, a my o sprawie zawiadomiliśmy policję.

  - Dyżurny na miejsce wysłał patrol policji, który po dokonaniu niezbędnych czynności zatrzymał 38-letniego mężczyznę – mówi aspirant Ewa Żaglewska, rzeczniczka komendy policji w Szczecinku. – W chwili zatrzymania był on nietrzeźwy, w środę, gdy będzie można go już przesłuchać dokonywane będą z nim kolejne czynności, a decyzję co do jego dalszych losów podejmie prokurator.


  - Prowadzone jest śledztwo w sprawie spowodowania uszkodzeń ciała u 13-miesięcznego dziecka – mówi Janusz Bugaj, zastępca prokuratora rejonowego w Szczecinku. Dodaje, że dochodzenie jest na wstępnym etapie, gromadzone są dowody, na razie głównie od personelu medycznego, który zawiadomił policję. Zatrzymanego mężczyzny nie można przesłuchać do chwili aż wytrzeźwieje. Dopiero wtedy będzie można podjąć decyzję o ewentualnym przedstawieniu mu jakichś zarzutów. – Wstrzymywałbym się z określaniem jakie to mogą być zarzuty oraz jaka może mu grozić kara ponieważ kwalifikacja tego czynu zależy od materiału dowodowego, jaki zostanie zgromadzony – mówi prokurator.

  Matka z kolei przebywa w koszalińskim szpitalu z dzieckiem, być może konieczne będzie przeprowadzenie z nią wstępnych czynności właśnie tam.
  POLECAMY:

  Zachęcamy również do korzystania z prenumeraty cyfrowej Głosu Koszalińskiego


  Czytaj treści premium w Głosie Koszalińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Polub nas na Facebooku

  Zdjęcia ze Szczecinka

  Wideo ze Szczecinka

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  NAUCZYCIEL NA MEDAL Zgłoś nauczyciela lub szkołę

  NAUCZYCIEL NA MEDAL Zgłoś nauczyciela lub szkołę

   Mistrzowie tańca irlandzkiego po raz pierwszy w Koszalinie!

  Mistrzowie tańca irlandzkiego po raz pierwszy w Koszalinie!

  Adam Sztaba: Grzegorz Ciechowski - Spotkanie z Legendą

  Adam Sztaba: Grzegorz Ciechowski - Spotkanie z Legendą