Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dodatek węglowy 2022. Jak i gdzie złożyć wniosek o dopłatę? Kiedy przysługuje podwójne dofinansowanie opału? 12.12.2022

OPRAC.:
Natalia Dec
Natalia Dec
Dodatek węglowy 2022. Jak i gdzie złożyć wniosek o dopłatę? Kiedy przysługuje podwójne dofinansowanie opału?>>>   >>>
Dodatek węglowy 2022. Jak i gdzie złożyć wniosek o dopłatę? Kiedy przysługuje podwójne dofinansowanie opału?>>> >>>Archiwum Polska Press
W wielu domach już trwają przygotowania do zimy. Rząd przygotował dodatek do ogrzewania na sezon zimowy, aby pomóc społeczeństwu w kryzysie. Kto może złożyć wniosek o dodatek węglowy 2022? Jednak nie każdy kto złoży wniosek dostanie pieniądze. Jak dobrze wypełnić wniosek? Zobacz, jakie informacje musisz uwzględnić w formularzu. Uważaj! Nie przegap terminu złożenia wniosku! Sprawdź również, jakie warunki trzeba spełnić, żeby uzyskać podwójne dofinansowanie ogrzewania domu w 2022 roku.

Kto może złożyć wniosek o dodatek węglowy 2022?

Dodatek węglowy to jednorazowe świadczenie wypłacane w kwocie 3 tys. zł, które przysługuje gospodarstwom domowym, w którym główne źródło ogrzewania zasilane jest węglem kamiennym, brykietem lub peletem (zawierającym co najmniej 85 proc. węgla kamiennego). Źródłem ogrzewania musi być np. kocioł na paliwo stałe, kominek, koza lub piec kaflowy na paliwa stałe.

Na stronie gov.pl LINK znajdują się informację wnioski do pobrania oraz instrukcja jak wypełnić poprawnie wniosek.

Co jest konieczne, by wypełnić wniosek o dodatek węglowy?

  1. Na początku wpisujemy informację do kogo kierujemy wniosek. Wnioski o dodatek węglowy będą rozpatrywały gminy, więc trzeba podać, czy będzie to wójt, burmistrz lub prezydent miasta, w którym mieszkamy.
  2. Następnie osoba składająca wniosek powinna wpisać swoje dane, w tym imię i nazwisko, PESEL oraz adres zamieszkania.
  3. Jeżeli w skład gospodarstwa domowego wchodzą też inne osoby, w kolejnej rubryce wpisujemy ich dane osobowe z numerem PESEL i adresem zamieszkania.
  4. Następnie w formularzu zaznaczamy jedno, główne źródło ogrzewania węglowego, np. kocioł na paliwo stałe, koza czy piec kaflowy. Pamiętajmy - wskazane przez nas źródło ogrzewania powinno być wcześniej wpisane do lub zgłoszone do centralnej ewidencji emisyjności budynków. Będzie to weryfikowane przez gminę na etapie rozpatrywania wniosku.
  5. Na koniec podpisujemy oświadczenie o tym, że podane w formularzu dane są prawdziwe.
  6. Od dnia złożenia prawidłowo wypełnionego wniosku gmina będzie miała 30 dni na wypłatę dodatku węglowego w wysokości 3 tys. zł. (źródło:gov.pl)
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Polacy chętniej sięgają po krajowe produkty?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera