Dodatkowe podwyżki dla nauczycieli: 17.08.2019 r. Ile wyniesie wynagrodzenie nauczyciela stażysty, a ile nauczyciela dyplomowanego

AIPZaktualizowano 
Od 1 września 2019 r. zasadnicze wynagrodzenie nauczyciela stażysty wyniesie 2 782 zł. Polska Press
Rząd znalazł dodatkowy miliard złotych na tzw. subwencję oświatową w części przeznaczonej na płace nauczycieli. Absolutną nowością jest naliczanie kwoty ok. 1,2 tys. zł na nauczyciela stażystę w związku z wprowadzeniem świadczenia dla nauczycieli stażystów. Samorządy otrzymają dodatkowo z tego tytułu ok. 24 mln zł. Według szacunków Ministerstwa Edukacji Narodowej, ze świadczenia skorzysta ponad 19 tys. nauczycieli stażystów.

Obecnie pilnie procedowane jest rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej zmieniającego rozporządzenie w sprawie sposobu podziału części oświatowej subwencji ogólnej dla jednostek samorządu terytorialnego w roku 2019. Zakłada ono, że podwyżki wejdą z początkiem nowego roku szkolnego czyli od 1 września 2019 r.

W projekcie proponuje się następujące zmiany w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 grudnia 2018 r. w sprawie sposobu podziału części oświatowej subwencji ogólnej dla jednostek samorządu terytorialnego w roku 2019 (Dz. U. poz. 2446).

Podwyżka proporcjonalnie do liczby uczniów i nauczycieli stażystów

W projekcie określono, że podział dodatkowej kwoty części oświatowej subwencji ogólnej w zakresie środków przewidzianych na podwyżkę płac dla nauczycieli będzie odbywał się proporcjonalnie do przeliczeniowej liczby uczniów Up w danej jednostce samorządu terytorialnego, zawężonej do uczniów szkół publicznych. Taki sposób jest kontynuacją podziału subwencji, który został już dokonany na 2019 r. Dodatkowe środki, które otrzymają poszczególne jednostki samorządu terytorialnego, uzupełnią kwotę subwencji naliczoną im na 2019 r.
Kwota części oświatowej subwencji ogólnej przewidziana na świadczenie na start zostanie podzielona proporcjonalnie do liczby nauczycieli stażystów zatrudnionych co najmniej na 0,5 etatu na podstawie Karty Nauczyciela.

Część oświatowa subwencji ogólnej zostanie naliczona na podstawie danych z systemu informacji oświatowej według stanu na dzień 30 września 2018 r. i dzień 10 października 2018 r. obejmujących nauczycieli stażystów zatrudnionych w placówkach wychowania przedszkolnego, szkołach i placówkach oświatowych.

Po raz pierwszy przy podziale części oświatowej subwencji ogólnej zostaną uwzględnione dane o nauczycielach w zakresie całego wychowania przedszkolnego; do tej pory uwzględniane były jedynie dane o liczbie dzieci niepełnosprawnych oraz dzieci w wieku 6 lat lub więcej objętych wychowaniem przedszkolnym.

Tak ustalona liczba nauczycieli stażystów ma stanowić w pewnym przybliżeniu prognozę liczby nauczycieli stażystów uprawnionych do świadczenia na start. Sposób podziału części oświatowej subwencji ogólnej w zakresie środków na świadczenie na start spowoduje przekazanie środków dla poszczególnych jednostek samorządu terytorialnego w wysokości iloczynu liczby nauczycieli stażystów i kwoty 1,2 tys. zł (kwota świadczenia 1 tys. zł plus pochodne pracodawcy). Ponieważ do podziału części oświatowej subwencji ogólnej będą przyjęte dane z roku szkolnego 2018/2019, a wypłata świadczenia nastąpi w kolejnym roku szkolnym, tj. 2019/2020, jednostki samorządu terytorialnego będą mogły zwracać się o przekazanie brakujących środków na ten cel z rezerwy subwencji.

ZUS ma od sierpnia ubiegłego roku specjalną aplikację do kontroli zwolnień lekarskich, dzięki której kontrole ZUS potrafią łatwo udowodnić przedsiębiorcy, iż w czasie przybywania na zwolnieniu lekarskim i pobierania zasiłku chorobowego wykonywał czynności świadczące o niezaprzestaniu prowadzenia działalności gospodarczej, np. wystawiał faktury albo podpisywał umowy. Jakie konsekwencje spadają na osobę na fikcyjnym zwolnieniu lekarskim? Kliknij po prostu w ten tekst a poznasz szczegóły.

Preferencje dla małych szkół podstawowych

W projekcie zmian uwzględniono sytuację finansową jednostek samorządu terytorialnego w powiązaniu z liczebnością klas w szkołach podstawowych. Zaproponowano przyznanie dodatkowych środków w wysokości 190 zł na ucznia szkoły podstawowej dla dzieci i młodzieży jednostkom samorządu terytorialnego, w których liczba uczniów na danym poziomie nauczania takiej szkoły jest mniejsza lub równa średniej liczbie uczniów w oddziale w kraju (18 uczniów) oraz – jednocześnie – których sytuacja finansowa jest trudniejsza, niż w innych jednostkach samorządu terytorialnego tego samego szczebla.
Liczebność uczniów na danym poziomie nauczania została określona analogicznie jak w przypadku małej szkoły, o której mowa w rozporządzeniu, co oznacza, że zakwalifikują się szkoły podstawowe maksymalnie ze 144 uczniami (jeśli prowadzą nauczanie w zakresie 8 klas).

Przy podziale dodatkowej kwoty części oświatowej subwencji ogólnej zostały uwzględnione też dane o średnim wynagrodzeniu nauczycieli zwiększonym o 9,6 proc. w stosunku do wynagrodzenia obowiązującego w styczniu 2019 r.

Nowe prawo obowiązujące od lipca zakazuje kserowania dowodów osobistych a nawet spisywania z nich danych. Nie zezwalaj na kserowanie w hotelu czy wypożyczalni kajaków, nie dawaj dowodu w zastaw, nie pozwól na wychodzenie z nim na zaplecze. Kliknij po prostu w ten tekst a poznasz rady eksperta oparte na zmienionym prawie.

Nowe wynagrodzenie zasadnicze nauczycieli od 1 września

W 2019 r. w sumie wynagrodzenia nauczycieli wzrosną o 15 proc.

  • Po wdrożeniu podwyżki, od 1 września 2019 r. wynagrodzenie zasadnicze wyniesie:
  • nauczyciela stażysty – 2 782 zł
  • nauczyciela kontraktowego – 2 862 zł
  • nauczyciela  mianowanego – 3 250 zł
  • nauczyciela dyplomowanego – 3 817 zł

Związek Nauczycielstwa Polskiego nie zajął jeszcze oficjalnego stanowiska w sprawie rozporządzenia ustalającego powyższe stawki wynagrodzeń zasadniczych różnych grup nauczycieli. Wiadomo jednak, że poza ich podwyższeniem przedstawiciele ZNP domagają się jednoznacznego zapisu dotyczącego dodatku za wychowawstwo dla nauczycieli zatrudnionych w placówkach wychowania przedszkolnego w wysokości minimum 300 złotych.

Stała podwyżka płac

Samorządy oświadczyły, że nie mają pieniędzy na sfinansowanie takich podwyżek. W efekcie w środę 7 sierpnia na konferencji prasowej minister edukacji powiedział:
Mamy dodatkowy miliard złotych dla samorządów przeznaczony na podwyżki płac nauczycieli. Podwyżki te nie są tylko do końca tego roku. Jest to stała podwyżka płac nauczycieli. Koszty funkcjonowania edukacji nie są wyłącznie pokrywane ze środków budżetu państwa. Środki te zagwarantowane są w dochodach samorządów, nie tylko w subwencji oświatowej - powiedział w środę, 7 sierpnia br. podczas konferencji prasowej minister edukacji Dariusz Piontkowski.

projekt rozporządzenia - czytaj strona 2

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej zmieniające rozporządzenie w sprawie sposobu podziału części oświatowej subwencji ogólnej dla jednostek samorządu terytorialnego w roku 2019 stanowi wykonanie upoważnienia zawartego w art. 28 ust. 6 ustawy z dnia 13 listopada 2003 r. o dochodach jednostek samorządu terytorialnego (Dz. U. z 2018 r. poz. 1530, z późn. zm.).
Zmiana rozporządzenia jest konsekwencją zmian wprowadzonych w ustawie z dnia 13 listopada 2003 r. o dochodach jednostek samorządu terytorialnego, na mocy ustawy z dnia 13 czerwca 2019 r. o zmianie ustawy – Karta Nauczyciela oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1287), w zakresie sposobu podziału części oświatowej subwencji ogólnej, podwyższenia wynagrodzeń nauczyciel o 9,6% w okresie od dnia 1 września 2019 r. do dnia 31 grudnia 2019 r. oraz wprowadzenia świadczenia na start dla nauczyciela stażysty.
Podział kwoty części oświatowej subwencji ogólnej określonej w ustawie budżetowej na 2019 r. został dokonany w terminie ustalonym w ustawie z dnia 13 listopada 2003 r. o dochodach jednostek samorządu terytorialnego, tj. w terminie 14 dni od dnia ogłoszenia ustawy budżetowej. W związku z dodatkową podwyżką wynagrodzeń nauczycieli w 2019 r. i wprowadzeniem świadczenia na start dla nauczyciela stażysty zwiększeniu ulegnie kwota części oświatowej subwencji ogólnej w 2019 r. Konieczne jest zatem określenie zasad dokonania podziału dodatkowej kwoty części oświatowej subwencji ogólnej. Dodatkowa kwota części oświatowej subwencji ogólnej zostanie podzielona po pomniejszeniu o 0,4% środków na rezerwę subwencji, zgodnie z art. 28 ust. 2 ustawy z dnia 13 listopada 2003 r. o dochodach jednostek samorządu terytorialnego.
Projektowana nowelizacja rozporządzenia zawiera przepisy umożliwiające dokonanie podziału dodatkowej kwoty części oświatowej subwencji ogólnej.
Podział części oświatowej subwencji ogólnej będzie dokonywany na podstawie danych z systemu informacji oświatowej, według stanu na dzień 30 września 2018 r. i  dzień 10 października 2018 r., zgodnie z art. 162 ustawy z dnia 22 listopada 2018 r. o zmianie ustawy – Prawo oświatowe, ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 2245, z późn. zm.).

polecane: FLESZ: Smartfon zamiast kas fiskalnych.

Wideo

Materiał oryginalny: Dodatkowe podwyżki dla nauczycieli: 17.08.2019 r. Ile wyniesie wynagrodzenie nauczyciela stażysty, a ile nauczyciela dyplomowanego - Strefa Biznesu

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 141

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
2019-08-14T16:27:00 02:00, Gość:

Brak słów na tę nagonke na nauczycieli.

Ludzie obudzcie się, czy operator koparki po 4 tygodniowym kursie ma zarabiać więcej niż nauczyciel po 5 latach studiów!

Może on przyjdę wasze dzieci uczyć. Kpina kompletna!!!!!

Co za kretyni to piszą.

2019-08-14T18:57:56 02:00, Gość:

To odpisze kretyn, kretynowi liczą się umiejętności nie studia, dlamnie to chore muszę zarabiać więcej bo skończyłem studia niewiele po nich potrawie ale skończyłem. Reszta wiadomo prymitywy itd... Rozejrzyj się chodźby po szkole, często sekretarka, księgowa, jakiś specjalista jest po studiach i może pomarzyć o takiej pensji jak wy. Studia pedagogiczne nie są jakieś prestiżowe, trzeba było iść na prawnicze, medyczne czy jakiś kierunek techniczny. A że chciało się lekki chlebek to teraz nie płaczcie że wam źle, bezrobocia niema to spróbuj znaleźć inna pracę ze swoimi kwalifikacjami, co niema? Nikt nigdzie indziej lenia nie zatrudni?

2019-08-14T20:49:54 02:00, Gość:

Ty jesteś po prostu durny.

2019-08-14T21:40:11 02:00, Gość:

Może i durny może i kretyn, ale potrafię zarobić na rodzine nie płacze że jestem biedny i że mi źle. Śmiać mi się chce jak podobno inteligencja po studiach zarabia 2tysie, ja skończyłem zawodówke i zarabiam 6-8 tys miesięcznie. Dziwię się poprostu kto idzie i poco na studia na kierunek gdzie z góry wiadomo że będzie mało zarabiał. Tak robi inteligentna osoba? Nie tak robi ktoś kto chce być inteligentem.

2019-08-18T00:48:52 02:00, Gość:

Wyobraź sobie, że nauczyciel też chce zarobić na, jak to określiłeś, rodzinę. Ale ciężko to zrobić, zarabiając 2000 zł na rękę. No i druga wisienka na torcie - twój stosunek do zawodu nauczyciela. Rozumiem, że tylko debile nimi zostają, bo kto chciałby przy zdrowych zmysłach wykonywać ciężki, jakby nie patrzeć, zawód, za grosze. Ale uwierz mi, że są ludzie, którzy chcą wychowywać i uczyć młode pokolenia. Ale chcą też żyć godnie, stąd strajk.

Wyobraź sobie że życie to nie koncert życzeń [zaslyszane od nauczyciela] swoje analizy psychologiczne zostaw dla siebie, głównym celem pracy jest zapewnienie bezpieczeństwa finansowego rodzinie a nie moje aspiracje. Stać cię na hobby to je mniej, jak nie stać to rezygnuje dla dobra rodziny. I proszę przestać pie. szyć o tych 2tys, nauczyciel zarabia realnie znacznie więcej.

G
Gość
2019-08-11T13:32:34 02:00, Gość:

Dla przykładu to bym zwolnił dyscyplinarne połowę nauczycieli, może reszta by zrozumiała. Zarabiacie 3200 na rękę plus dochodzą wam dodatki z państwa macie grubo ponad 4 tysie, a pracujecie 19 do 21 godzin tygodniowo. A jak się nie podoba to się przekwalifikuj zrób sobie C E albo do biedronki na kasę. Żal mi was bo ino stękać i narzekać umiecie. Inni są w gorszej sytuacji bo nie mają nic, i tak nie stękają

2019-08-18T00:55:21 02:00, Gość:

Jak zmienisz zapis "na rękę" na "brutto" to się zgodzę. A tak to - w dupie byłeś, gówno widziałeś.

O ile chodzi o zarobki to gość ma rację żona za zeszły rok brutto 5800 miesięcznie a jak mówi koleżanki mają lepiej bo dostały stałe nadgodziny a ona tylko zastępstwa kiedy inni chorują ale nauczyciele lubią chorować więc nadgodziny były od 268 na rękę w najsłabszym miesiącu do 923 choć to był wyjątek. Co do godzin to kompletna bzdura jak ktoś jest dobrym nauczycielem to do 40 jeszcze dokłada,w tym miesiącu z wieloma zastępstwami to żona nic innego poza pracą nie robiła .

G
Gość
2019-08-11T13:32:34 02:00, Gość:

Dla przykładu to bym zwolnił dyscyplinarne połowę nauczycieli, może reszta by zrozumiała. Zarabiacie 3200 na rękę plus dochodzą wam dodatki z państwa macie grubo ponad 4 tysie, a pracujecie 19 do 21 godzin tygodniowo. A jak się nie podoba to się przekwalifikuj zrób sobie C E albo do biedronki na kasę. Żal mi was bo ino stękać i narzekać umiecie. Inni są w gorszej sytuacji bo nie mają nic, i tak nie stękają

Jak zmienisz zapis "na rękę" na "brutto" to się zgodzę. A tak to - w dupie byłeś, gówno widziałeś.

G
Gość
2019-08-14T16:27:00 02:00, Gość:

Brak słów na tę nagonke na nauczycieli.

Ludzie obudzcie się, czy operator koparki po 4 tygodniowym kursie ma zarabiać więcej niż nauczyciel po 5 latach studiów!

Może on przyjdę wasze dzieci uczyć. Kpina kompletna!!!!!

Co za kretyni to piszą.

2019-08-14T18:57:56 02:00, Gość:

To odpisze kretyn, kretynowi liczą się umiejętności nie studia, dlamnie to chore muszę zarabiać więcej bo skończyłem studia niewiele po nich potrawie ale skończyłem. Reszta wiadomo prymitywy itd... Rozejrzyj się chodźby po szkole, często sekretarka, księgowa, jakiś specjalista jest po studiach i może pomarzyć o takiej pensji jak wy. Studia pedagogiczne nie są jakieś prestiżowe, trzeba było iść na prawnicze, medyczne czy jakiś kierunek techniczny. A że chciało się lekki chlebek to teraz nie płaczcie że wam źle, bezrobocia niema to spróbuj znaleźć inna pracę ze swoimi kwalifikacjami, co niema? Nikt nigdzie indziej lenia nie zatrudni?

2019-08-14T20:49:54 02:00, Gość:

Ty jesteś po prostu durny.

2019-08-14T21:40:11 02:00, Gość:

Może i durny może i kretyn, ale potrafię zarobić na rodzine nie płacze że jestem biedny i że mi źle. Śmiać mi się chce jak podobno inteligencja po studiach zarabia 2tysie, ja skończyłem zawodówke i zarabiam 6-8 tys miesięcznie. Dziwię się poprostu kto idzie i poco na studia na kierunek gdzie z góry wiadomo że będzie mało zarabiał. Tak robi inteligentna osoba? Nie tak robi ktoś kto chce być inteligentem.

Wyobraź sobie, że nauczyciel też chce zarobić na, jak to określiłeś, rodzinę. Ale ciężko to zrobić, zarabiając 2000 zł na rękę. No i druga wisienka na torcie - twój stosunek do zawodu nauczyciela. Rozumiem, że tylko debile nimi zostają, bo kto chciałby przy zdrowych zmysłach wykonywać ciężki, jakby nie patrzeć, zawód, za grosze. Ale uwierz mi, że są ludzie, którzy chcą wychowywać i uczyć młode pokolenia. Ale chcą też żyć godnie, stąd strajk.

G
Gość

Żadne dodatkowe podwyżki, a nawet żadne podwyżki. Inflacja ok.300 zł i rzekoma podwyżka ok.300 zł. Podwyżka miała być i nie ma. Są podwyżki wszystkich artykułów spożywczych i usług.

G
Gość
2019-08-14T16:27:00 02:00, Gość:

Brak słów na tę nagonke na nauczycieli.

Ludzie obudzcie się, czy operator koparki po 4 tygodniowym kursie ma zarabiać więcej niż nauczyciel po 5 latach studiów!

Może on przyjdę wasze dzieci uczyć. Kpina kompletna!!!!!

Co za kretyni to piszą.

2019-08-14T18:57:56 02:00, Gość:

To odpisze kretyn, kretynowi liczą się umiejętności nie studia, dlamnie to chore muszę zarabiać więcej bo skończyłem studia niewiele po nich potrawie ale skończyłem. Reszta wiadomo prymitywy itd... Rozejrzyj się chodźby po szkole, często sekretarka, księgowa, jakiś specjalista jest po studiach i może pomarzyć o takiej pensji jak wy. Studia pedagogiczne nie są jakieś prestiżowe, trzeba było iść na prawnicze, medyczne czy jakiś kierunek techniczny. A że chciało się lekki chlebek to teraz nie płaczcie że wam źle, bezrobocia niema to spróbuj znaleźć inna pracę ze swoimi kwalifikacjami, co niema? Nikt nigdzie indziej lenia nie zatrudni?

2019-08-14T20:49:54 02:00, Gość:

Ty jesteś po prostu durny.

2019-08-14T21:40:11 02:00, Gość:

Może i durny może i kretyn, ale potrafię zarobić na rodzine nie płacze że jestem biedny i że mi źle. Śmiać mi się chce jak podobno inteligencja po studiach zarabia 2tysie, ja skończyłem zawodówke i zarabiam 6-8 tys miesięcznie. Dziwię się poprostu kto idzie i poco na studia na kierunek gdzie z góry wiadomo że będzie mało zarabiał. Tak robi inteligentna osoba? Nie tak robi ktoś kto chce być inteligentem.

2019-08-15T22:39:40 02:00, Gość:

Ktoś w tej zawodowe chyba cię uczył, czy to nie byli przypadkiem nauczyciele?

2019-08-16T08:21:09 02:00, Gość:

Zawodu tzw majster to on dał mi wszystko co potrzeba, sama szkoła bardzo niewiele

2019-08-16T18:15:11 02:00, Ola:

Ktoś cie jednak czegoś nauczył a tego kogoś też ktoś człowieku pomyśl trochę zamiast odrzucać ludzi gownem

2019-08-16T18:46:36 02:00, Gość:

Nikogo niczym nie obrzucam, tego właśnie nauczył mnie majster, majster nie brał pieniędzy z budżetu państwa, nie narzekał i nauczył mnie jak dawać sobie radę w życiu. Więc przestańcie narzekać i płakać tylko weście się do pracy.

2019-08-17T18:57:30 02:00, Gość:

Taki inteligenty i mądry, a ortografia woła o pomstę do nieba! Widać, że od najmłodszych lat unikał szkoły jak ognia....

Ortografia rzeczywiście słabo, ale radzi sobie w życiu, nikogo nie obraża, nie płacze, nie narzeka, tylko uczciwie pracuje. Czego o Tobie nie można powiedzieć.

G
Gość
2019-08-14T16:27:00 02:00, Gość:

Brak słów na tę nagonke na nauczycieli.

Ludzie obudzcie się, czy operator koparki po 4 tygodniowym kursie ma zarabiać więcej niż nauczyciel po 5 latach studiów!

Może on przyjdę wasze dzieci uczyć. Kpina kompletna!!!!!

Co za kretyni to piszą.

2019-08-14T18:57:56 02:00, Gość:

To odpisze kretyn, kretynowi liczą się umiejętności nie studia, dlamnie to chore muszę zarabiać więcej bo skończyłem studia niewiele po nich potrawie ale skończyłem. Reszta wiadomo prymitywy itd... Rozejrzyj się chodźby po szkole, często sekretarka, księgowa, jakiś specjalista jest po studiach i może pomarzyć o takiej pensji jak wy. Studia pedagogiczne nie są jakieś prestiżowe, trzeba było iść na prawnicze, medyczne czy jakiś kierunek techniczny. A że chciało się lekki chlebek to teraz nie płaczcie że wam źle, bezrobocia niema to spróbuj znaleźć inna pracę ze swoimi kwalifikacjami, co niema? Nikt nigdzie indziej lenia nie zatrudni?

2019-08-14T20:49:54 02:00, Gość:

Ty jesteś po prostu durny.

2019-08-14T21:40:11 02:00, Gość:

Może i durny może i kretyn, ale potrafię zarobić na rodzine nie płacze że jestem biedny i że mi źle. Śmiać mi się chce jak podobno inteligencja po studiach zarabia 2tysie, ja skończyłem zawodówke i zarabiam 6-8 tys miesięcznie. Dziwię się poprostu kto idzie i poco na studia na kierunek gdzie z góry wiadomo że będzie mało zarabiał. Tak robi inteligentna osoba? Nie tak robi ktoś kto chce być inteligentem.

2019-08-15T22:39:40 02:00, Gość:

Ktoś w tej zawodowe chyba cię uczył, czy to nie byli przypadkiem nauczyciele?

2019-08-16T08:21:09 02:00, Gość:

Zawodu tzw majster to on dał mi wszystko co potrzeba, sama szkoła bardzo niewiele

2019-08-16T18:15:11 02:00, Ola:

Ktoś cie jednak czegoś nauczył a tego kogoś też ktoś człowieku pomyśl trochę zamiast odrzucać ludzi gownem

2019-08-16T18:46:36 02:00, Gość:

Nikogo niczym nie obrzucam, tego właśnie nauczył mnie majster, majster nie brał pieniędzy z budżetu państwa, nie narzekał i nauczył mnie jak dawać sobie radę w życiu. Więc przestańcie narzekać i płakać tylko weście się do pracy.

Taki inteligenty i mądry, a ortografia woła o pomstę do nieba! Widać, że od najmłodszych lat unikał szkoły jak ognia....

G
Gość
2019-08-16T21:22:42 02:00, Marta:

Nauczyciele odchodzą z zawodu.Mam w rodzinie już dwie takie osoby.Praktykantow jak na lekarstwo.Niedlugo pani woźna zajmie się dziećmi.

2019-08-17T10:13:28 02:00, Gość:

G

W mojej szkole ponad 100 nauczycieli i nikt jakoś nie uciekł, wakaty są sztucznie tworzone aby nauczyciele mogli brać nadgodziny. Wozna akurat i tak często zajmuje się dziećmi. To są fakty.

G
Gość
2019-08-16T21:22:42 02:00, Marta:

Nauczyciele odchodzą z zawodu.Mam w rodzinie już dwie takie osoby.Praktykantow jak na lekarstwo.Niedlugo pani woźna zajmie się dziećmi.

G

M
Marta

Nauczyciele odchodzą z zawodu.Mam w rodzinie już dwie takie osoby.Praktykantow jak na lekarstwo.Niedlugo pani woźna zajmie się dziećmi.

G
Gość
2019-08-14T16:27:00 02:00, Gość:

Brak słów na tę nagonke na nauczycieli.

Ludzie obudzcie się, czy operator koparki po 4 tygodniowym kursie ma zarabiać więcej niż nauczyciel po 5 latach studiów!

Może on przyjdę wasze dzieci uczyć. Kpina kompletna!!!!!

Co za kretyni to piszą.

2019-08-14T18:57:56 02:00, Gość:

To odpisze kretyn, kretynowi liczą się umiejętności nie studia, dlamnie to chore muszę zarabiać więcej bo skończyłem studia niewiele po nich potrawie ale skończyłem. Reszta wiadomo prymitywy itd... Rozejrzyj się chodźby po szkole, często sekretarka, księgowa, jakiś specjalista jest po studiach i może pomarzyć o takiej pensji jak wy. Studia pedagogiczne nie są jakieś prestiżowe, trzeba było iść na prawnicze, medyczne czy jakiś kierunek techniczny. A że chciało się lekki chlebek to teraz nie płaczcie że wam źle, bezrobocia niema to spróbuj znaleźć inna pracę ze swoimi kwalifikacjami, co niema? Nikt nigdzie indziej lenia nie zatrudni?

2019-08-14T20:49:54 02:00, Gość:

Ty jesteś po prostu durny.

2019-08-14T21:40:11 02:00, Gość:

Może i durny może i kretyn, ale potrafię zarobić na rodzine nie płacze że jestem biedny i że mi źle. Śmiać mi się chce jak podobno inteligencja po studiach zarabia 2tysie, ja skończyłem zawodówke i zarabiam 6-8 tys miesięcznie. Dziwię się poprostu kto idzie i poco na studia na kierunek gdzie z góry wiadomo że będzie mało zarabiał. Tak robi inteligentna osoba? Nie tak robi ktoś kto chce być inteligentem.

2019-08-15T22:39:40 02:00, Gość:

Ktoś w tej zawodowe chyba cię uczył, czy to nie byli przypadkiem nauczyciele?

2019-08-16T08:21:09 02:00, Gość:

Zawodu tzw majster to on dał mi wszystko co potrzeba, sama szkoła bardzo niewiele

2019-08-16T18:15:11 02:00, Ola:

Ktoś cie jednak czegoś nauczył a tego kogoś też ktoś człowieku pomyśl trochę zamiast odrzucać ludzi gownem

Nikogo niczym nie obrzucam, tego właśnie nauczył mnie majster, majster nie brał pieniędzy z budżetu państwa, nie narzekał i nauczył mnie jak dawać sobie radę w życiu. Więc przestańcie narzekać i płakać tylko weście się do pracy.

G
Gość
2019-08-15T19:33:43 02:00, Gość:

W zasadzie, jak wynika z tych komentarzy to nauczyciele są niepotrzebnie, a wszystkie kierunki pedagogiczne powinno się zamknąć.

2019-08-16T18:12:11 02:00, Ola:

Tak właśnie zamknąć wszystkie uczelnie pedagogiczne haha ciekawe co będzie za kilka lat jeżeli obecnie brakuje nauczycieli przedmiotów ścisłych i zawodowych.ciekawe kto będzie uczył wasze dzieci pewnie wy sami . Czas spróbować może takiego eksperymentu już widzę jak plączą rodzice haha znowu nie ma co z dziećmi zrobić

Panie śmieszek, świat tysiące lat dawał sobie radę bez nauczycieli, większość wynalazców to jednak samouki.

O
Ola
2019-08-14T16:27:00 02:00, Gość:

Brak słów na tę nagonke na nauczycieli.

Ludzie obudzcie się, czy operator koparki po 4 tygodniowym kursie ma zarabiać więcej niż nauczyciel po 5 latach studiów!

Może on przyjdę wasze dzieci uczyć. Kpina kompletna!!!!!

Co za kretyni to piszą.

2019-08-14T18:57:56 02:00, Gość:

To odpisze kretyn, kretynowi liczą się umiejętności nie studia, dlamnie to chore muszę zarabiać więcej bo skończyłem studia niewiele po nich potrawie ale skończyłem. Reszta wiadomo prymitywy itd... Rozejrzyj się chodźby po szkole, często sekretarka, księgowa, jakiś specjalista jest po studiach i może pomarzyć o takiej pensji jak wy. Studia pedagogiczne nie są jakieś prestiżowe, trzeba było iść na prawnicze, medyczne czy jakiś kierunek techniczny. A że chciało się lekki chlebek to teraz nie płaczcie że wam źle, bezrobocia niema to spróbuj znaleźć inna pracę ze swoimi kwalifikacjami, co niema? Nikt nigdzie indziej lenia nie zatrudni?

2019-08-14T20:49:54 02:00, Gość:

Ty jesteś po prostu durny.

2019-08-14T21:40:11 02:00, Gość:

Może i durny może i kretyn, ale potrafię zarobić na rodzine nie płacze że jestem biedny i że mi źle. Śmiać mi się chce jak podobno inteligencja po studiach zarabia 2tysie, ja skończyłem zawodówke i zarabiam 6-8 tys miesięcznie. Dziwię się poprostu kto idzie i poco na studia na kierunek gdzie z góry wiadomo że będzie mało zarabiał. Tak robi inteligentna osoba? Nie tak robi ktoś kto chce być inteligentem.

2019-08-15T22:39:40 02:00, Gość:

Ktoś w tej zawodowe chyba cię uczył, czy to nie byli przypadkiem nauczyciele?

2019-08-16T08:21:09 02:00, Gość:

Zawodu tzw majster to on dał mi wszystko co potrzeba, sama szkoła bardzo niewiele

Ktoś cie jednak czegoś nauczył a tego kogoś też ktoś człowieku pomyśl trochę zamiast odrzucać ludzi gownem

O
Ola
2019-08-15T19:33:43 02:00, Gość:

W zasadzie, jak wynika z tych komentarzy to nauczyciele są niepotrzebnie, a wszystkie kierunki pedagogiczne powinno się zamknąć.

Tak właśnie zamknąć wszystkie uczelnie pedagogiczne haha ciekawe co będzie za kilka lat jeżeli obecnie brakuje nauczycieli przedmiotów ścisłych i zawodowych.ciekawe kto będzie uczył wasze dzieci pewnie wy sami . Czas spróbować może takiego eksperymentu już widzę jak plączą rodzice haha znowu nie ma co z dziećmi zrobić

G
Gość
2019-08-16T07:21:41 02:00, Ira:

Jakie dodatkowe podwyżki przestańcie wypisywać bzdury podwyżki będą takie jak PiS w kwietniu podpisał z solidarnością nauczycieli zignorował. Nie wciskajcie ludziom nieprawdy

2019-08-16T08:25:31 02:00, Gość:

Te pieniądze są dodatkowe bo miały być wypłacone w przyszłym roku, podpisał z nauczycielką solidarnością czyli nauczycieli rząd nie zignorował, to Broniarz ze swoimi poplecznikami zignorował rząd. Sam manipulujesz faktami i wciskasz nieprawdę.

2019-08-16T09:17:46 02:00, Gość:

A jak uważasz po co nauczyciele strajkowali po to żeby dostać te parę groszy. W dodatku zapisy w ustawie pozbawiają nauczycieli przedszkoli pieniędzy za wychowawstwo chciałbyś dostać 80 zł podwyżki poruwnując to do wzrostu najniższej krajowej od stycznia to może nauczyciele mają padać przed władzą na kolana i dziękować!!!!!!!!

2019-08-16T15:17:46 02:00, Gość:

Myśmy też strajkowali i nic nie dostaniemy, pracownicy obsługi przyznasz że zostali oszukani właśnie przez Broniarza.

Tak podziwiam pracowników obsługi że strajkowali z nauczycielami i dziękuję tym którzy się na to zdecydowali choć było ich bardzo mało ale nie dziwię się bo ich zarobki są bardzo małe.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3