Dom Seniora Solisowo: przyjazna, bezpieczna przystań

Materiał informacyjny Solisowo Dom Seniora
We wrześniu Dom Seniora Solisowo pod swój dach zaprosi pierwszych podopiecznych. Dla właścicieli to ważna chwila. Nie ukrywają, że czują tremę — z branżą hotelarską związani są od 15 lat, ale tworząc Dom Seniora, wysoko postawili sobie poprzeczkę. Ich celem jest stworzenie nowoczesnego ośrodka, który zapewni seniorom nie tylko wysoki standard życia, ale i stanie się dla nich drugim domem.

Rodzina Śnieżko od lat prowadzi pensjonat w Sarbinowe przy ulicy Powiatowej. Mówią, że to ciężka praca, ale daje im wiele satysfakcji. Wielu gości odwiedza ich od lat, wśród nich są też seniorzy. Przyznają, że to oni zainspirowali ich do podjęcia wyzwania. - Wiele domów seniora to smutne miejsca bardziej przypominające szpitale. Tymczasem seniorzy mają prawo mieć większe oczekiwania. Mają prawo mieszkać w pięknym miejscu, mieć dostęp do dodatkowych zajęć, rozrywek oraz oczywiście specjalistycznej opieki na najwyższym poziomiewymienia Wojciech Śnieżko - I takie miejsce stworzyliśmy.

Budynek zaprojektowany był z myślą o seniorach, bez żadnych kompromisów. Wszystkie pokoje są przestronne, dwuosobowe - z łazienkami i balkonami, telewizją, internetem oraz instalacją alarmowo-przywoławczą. Część z nich przystosowana jest dla potrzeb bardziej schorowanych, leżących pensjonariuszy (łóżka rehabilitacyjne, przeciwodleżynowe materace), niektóre pokoje mają standard pokoi hotelowych. Cały ośrodek przystosowany jest do wózków inwalidzkich, co oznacza brak barier architektonicznych: szerokie korytarze i drzwi, brak progów oraz oczywiście winda.

Właściciele dobrze przemyśleli kwestie tzw. przestrzeni wspólnych, w których pensjonariusze będą mogli spędzać czas. Jest miejsce na bibliotekę, jest kącik do gry w bilard, sala przeznaczona na zajęcia (w planie jest organizowanie od poniedziałku do piątku wspólnych zajęć — ich program ma być dostosowany do życzeń podopiecznych), czy piękna jadalnia z kominkiem. Pomyśleli nawet o kaplicy, w której w niedzielę mają odbywać się nabożeństwa. W ośrodku jest też dobrze wyposażona sala do rehabilitacji, w której prócz rehabilitacji ruchowej seniorzy korzystać będą mogli z różnych zabiegów na specjalistycznym sprzęcie. Na świeżym powietrzu zaprojektowano siłownię. W planach jest stworzenie ogródka, którym zajmować mogliby się pensjonariusze.

Odpowiednia komfortowa przestrzeń jest ważna, ale pan Wojciech nie ma wątpliwości, że najważniejsi są ludzie. To od nich zależy czy przyszli podopieczni Solisowa poczują się tu jak w domu. - Dla nas odnalezienie odpowiedniego zespołu miało najwyższy priorytet. Postawiliśmy na doświadczone opiekunki i opiekunów, którzy pracowali w tego typu ośrodkach, mają odpowiednie referencje, ale przede wszystkim rozumieją co chcemy tu stworzyć — wyjaśnia.

Dla starszych osób i ich bliskich, którzy decydują się pod opiekę domu seniora przekazać swoich rodziców czy dziadków, ważne jest poczucie bezpieczeństwa. Prócz opiekunów w ośrodku planują zatrudnić też pielęgniarkę oraz podpisać umowę z przychodnią, która obejmie ich podopiecznych stałą opieką lekarską.

- Wiemy też jak ważny jest kontakt z najbliższymi. Nasz ośrodek daje wiele możliwości spędzania razem czasu — można się wybrać na spacer po ogrodzie, skorzystać z pokoju gościnnego, posiedzieć w bibliotece, czy zagrać w szachy, jest miejsce na ognisko. Myślimy też o tym, że niektórzy bliscy mogą pochodzić z daleka, dla nich mamy propozycję — pokoje w naszym pensjonacie, który jest po sąsiedzku — zdradzają Marta i Zbigniew Śnieżko

Ośrodek jest już gotowy na przyjęcie pierwszych pensjonariuszy, zespół jest skompletowany, wojewoda wydał pozwolenie na prowadzenie działalności. - Serdecznie zapraszamy do odwiedzania Solisowa, do zadawania pytań, chętnie Państwu opowiemy o naszym ośrodku, mamy nadzieję, że stwierdzicie, że to miejsce może stać się drugim domem – zaprasza rodzina Śnieżko.

Zapraszamy do kontaktu:

www.solisowo.pl

e-mail: kontakt@solisowo.pl

tel. 791 013 479

Dodaj ogłoszenie