Drogi ekspresowe S6 i S11 na Pomorzu Środkowym - realizacja...

  Drogi ekspresowe S6 i S11 na Pomorzu Środkowym - realizacja trwa

  Marzena Sutryk

  Aktualizacja:

  Głos Koszaliński

  Drogi ekspresowe S6 i S11 na Pomorzu Środkowym - realizacja trwa

  ©GDDiKA

  Jak już wczoraj informowaliśmy, została zwiększona pula na finansowanie budowy S11 na trasie Koszalin - Bobolice. Dziś wracamy do tego tematu. Natomiast wczoraj wydłużono termin na składanie ofert w przetargu na S6 - na fragment obwodnicy Koszalin - Sianów.
  Drogi ekspresowe S6 i S11 na Pomorzu Środkowym - realizacja trwa

  ©GDDiKA

  Przypomnijmy, pula na S11 została zwiększona przez Ministerstwo Infrastruktury do ok. 1,5 mld złotych. - Ta decyzja jest niezbędna, by z końcem lutego można było ogłosić przetarg, a właściwie trzy przetargi na realizację odcinka Koszalin - Bobolice. Odcinek ten został podzielony na trzy części, które będą realizowane w trybie „zaprojektuj i wybuduj” - wyjaśnia Mateusz Grzeszczuk, rzecznik szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
  - I etap będzie od węzła Koszalin Zachód (ten w ramach S6 jest budowany przy ul. Szczecińskiej), zostaną tu zbudowane łączniki, wiadukt nad ul. Szczecińską, a droga będzie biegła na południe w kierunku drogi 167, by przeciąć się z nią w rejonie Zegrza Pomorskiego - tam będzie kolejny węzeł i tam będzie się kończyć I część S11 Koszalin - Bobolice. II część będzie biegła dalej, w rejonie Kłanina i Grzybnicy będzie kolejny węzeł „Koszalin Południe”. Następna - III_część będzie biegła od tego węzła do Bobolic. Tam ruch zostanie wyprowadzony poza miasto, także z drogi krajowej nr 25 od strony Bydgoszczy - nie trzeba będzie wjeżdżać do Bobolic, nowa trasa pozwoli całkowicie ominąć miasto.  W ramach zadania zostanie wybudowany odcinek drogi ekspresowej S11 o długości 47,7 km wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Wybudowane zostaną cztery nowe węzły drogowe: „Zegrze Pomorskie”, „Koszalin Południe”, „Głodowa”, „Bobolice”. Nowa trasa w większości będzie poprowadzona nowym przebiegiem, w oddaleniu od obecnej DK11. Ten odcinek umożliwi całkowite ominięcie Koszalina, włączając się w budowaną obwodnicę Koszalina i Sianowa na węźle Koszalin Zachód. Droga wyprowadzi ruch tranzytowy z szeregu miejscowości przy obecnej DK11. W ramach inwestycji powstanie również wspomniany łącznik S11 z DK25 na południe od Bobolic. Trasa Koszalin - Bobolice ma być gotowa w 2023.  Niestety, przeciąga się termin realizacji obwodnicy S6 Koszalin - Sianów. Wyznaczony na wczoraj termin na składanie ofert ze strony zainteresowanych wykonawców został wydłużony do 14 lutego. Przypomnijmy, GDDKiA przyjmuje oferty na wykonanie projektu odcinka wyłączonego z realizacji. Chodzi o ok. 8 km w rejonie ul. Władysława IV w Koszalinie w kierunku Gorzebądzia, gdzie z uwagi na problemy z podłożem konieczne jest zastosowanie innej technologii realizacji inwestycji. W konsekwencji ten odcinek wyłączono z dalszej realizacji i jest na niego ogłoszony osobny przetarg; w pierwszej kolejności na projekt, a w drugiej kolejności - na budowę. Przypomnijmy, obwodnica miała być gotowa w lipcu 2018.

  Zobacz także: Koszalin: budowa obwodnicy Koszalina i Sianowa w ramach S6 - okolice Gorzebądza

  POLECAMY:

  Zachęcamy również do korzystania z prenumeraty cyfrowej Głosu Koszalińskiego


  Czytaj treści premium w Głosie Koszalińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Polub nas na Facebooku

  Zdjęcia z Koszalina

  Wideo z Koszalina

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Osobowość Roku 2018 - zagłosuj już dziś!

  Osobowość Roku 2018 - zagłosuj już dziś!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.