Drugie urodziny biegu parkrun Świdwin na sportowo [zdjęcia]

  Drugie urodziny biegu parkrun Świdwin na sportowo [zdjęcia]

  Zdjęcie autora materiału

  Rajmund Wełnic

  Głos Koszaliński

  Aktualizacja:

  Głos Koszaliński

  Uczestnicy parkrun w Świdwinie
  1/5

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©archiwum

  W sobotę miłośnicy biegania świętowali drugie urodziny parkrun Świdwin. Oczywiście w biegu.
  Był był 104. bieg na dystansie 5 kilometrów. Od dwóch lat w każdą sobotę o godzinie 9.00 na ul. Połczyńskiej spotykają się miłośnicy aktywnego spędzania sobotniego poranka. Wyjątkowo z okazji urodzin start i meta były przy basenie. Po biegu na uczestników czekało wiele niespodzianek, w tym tort urodzinowy, ciasta i inne słodkości. Najaktywniejsi wolontariusze i biegacze otrzymali upominki ufundowane przez sponsorów.

  - Warto podkreślić, że w porównaniu do roku ubiegłego lista zarejestrowanych w lokalizacji parkrun Świdwin wzrosła z 250 do 670 osób - mówi koordynator parkrun Świdwin Wiesław Gasek. - Co istotne w niepodległościowym setnym biegu parkrun 3 listopada, ustanowiliśmy fantastyczny rekord frekwencji - 234 osoby. Także średnia biegających uczestników w każdą sobotę zwiększyła się z 31 do ponad 38 osób na bieg. Dwa lata za nami i biegamy dalej. Zapraszamy wszystkich zarejestrowanych w systemie parkrun, do pokonania dystansu 5 kilometrów maszerując, truchtając lub biegnąc do samolotu i z powrotem. Przypominamy o obowiązkowym posiadaniu swojego indywidualnego kodu parkrun, dzięki temu jesteś ubezpieczony, otrzymasz wynik biegu na maila już po 2 godzinach i będziesz mógł porównywać swoją formę w kolejnych biegach.

  W urodzinowym biegu pojawiło się na starcie 91 zawodników i ponad 20 wolontariuszy. Wśród tych co pokonali 5 km po raz pierwszy było 11 osób, w tym starosta powiatu świdwińskiego Mirosław Majka. Swój kolejny parkrun zanotowali m.in.: gen. bryg. pil. Ireneusz Starzyński - dowódca 1.SLT, Paweł Gasztold – prezes diabetyków czy Rafał Grzegorczyk – szef świdwińskiego Nadleśnictwa. Szczególne podziękowania należą się wolontariuszom parkrun Świdwin dzięki, którym sprawnie przeprowadzono urodzinową edycję.

  Organizatorzy parkrun czekają w każdą sobotę na ul. Połczyńskiej na wszystkich, którzy chcą dodatkowo zadbać o swoje zdrowie. Start zawsze o godzinie 9.00 po ok. 20 minutach przybiegają najszybsi, a po ok. 45 minutach truchtający i maszerujący.

  Zobacz także: Rozmowa Tygodnia GK24

  POLECAMY:

  Zachęcamy również do korzystania z prenumeraty cyfrowej Głosu Koszalińskiego


  Czytaj treści premium w Głosie Koszalińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Polub nas na Facebooku

  Zdjęcia

  Wideo

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  SPORTOWY SUKCES ROKU | Głosowanie zakończone poznaj laureatów

  SPORTOWY SUKCES ROKU | Głosowanie zakończone poznaj laureatów

  Piłkarz Roku 2018. Wybieramy najlepszych piłkarzy w regionie

  Piłkarz Roku 2018. Wybieramy najlepszych piłkarzy w regionie

  Mikromusic walentynkowo w CK 105 w Koszalinie

  Mikromusic walentynkowo w CK 105 w Koszalinie