Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
AP Kotwica Kołobrzeg zremisowała na koniec rozgrywek w meczu...

Drugoligowe piłkarki zakończyły sezon [ZDJĘCIA]

AP Kotwica Kołobrzeg zremisowała na koniec rozgrywek w meczu na szczycie. Victoria SP2 Sianów przegrała wymianę ciosów z Gwiazdą Toruń.

Najlepszy zespół rozgrywek, AP Kotwica Kołobrzeg, zakończył występy w II lidze wyjazdowym remisem 2:2 w meczu na szczycie z Ostrovią Ostrów Wlkp. Podopieczne Łukasza Krymowskiego od początku przeważały, ale to rywalki nieoczekiwanie objęły prowadzenie w 21. min. Odpowiedzią Kotwicy były gole Moniki Wziątek z wolnego i Natalii Fidos po akcji Kingi Kosakowskiej.

Wynik 2:1 utrzymywał się przez blisko 40. minut. Dopiero w 82. Ostrovia zdołała doprowadzić do remisu. Teraz kołobrzeżanki będą miały 3 tygodnie wolnego, a 15 lipca rozpoczną przygotowania do gry w I lidze. Sezon rusza już 17-18 sierpnia.

Ciekawy mecz na pożegnanie II ligi odbył się w Sianowie. Zdegradowana Victoria mocno postawiła się wyżej notowanej Gwieździe Toruń. Przyjezdne objęły prowadzenie w 12. min, ale po akcji Dagmary Petrus szybko wyrównała Wiktoria Robakowska. Dziesięć minut później zrobiło się 3:1 dla Gwiazdy, a mogło być gorzej jeszcze (strzał w słupek).

W końcówce pierwszej i na początku drugiej połowy kilka doskonałych sytuacji stworzyła Victoria, ale zawodziła skuteczność. Dopiero w 66. min kontaktowego gola strzeliła nieskuteczna dotąd Malwina Grzelak. Za chwilę jeszcze zawodniczka ta trafiła w poprzeczkę!

Zamiast 3:3, w 73. min zrobiło się 2:4, gdy solową akcję wykończyła była piłkarka Victorii, Agnieszka Pencherkiewicz. Miejscowe nie rezygnowały i jeszcze w tej samej minucie na 3:4 poprawiła Grzelak. Walcząca ambitnie o remis Victoria w 86. min nadziała się na kontrę, po której przyjezdne ustaliła wynik na 5:3.

Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. - AP Kotwica Kołobrzeg 2:2 (1:2)
1:0 Knuła (21.), 1:1 Wziątek (37.), 1:2 Fidos (43.), 2:2 Knuła (82.).
Kotwica: Zaklika - M. Iwanejko, Wziątek, Kowalczuk, O. Szpak, O. Iwanejko (46. Tabaczyk), M. Szpak (65. Szczygielska), Szymańska, Kosakowska, Fidos, Bińczyk.

Victoria SP2 Sianów - Gwiazda Toruń 3:5 (1:3)
0:1 Olkiewicz (12.), 1:1 Robakowska (16.), 1:2 Muszyńska (24.), 1:3 Pąk (26.), 2:3 Grzelak (66.), 2:4 Pencherkiewicz (73.), 3:4 Grzelak (73.), 3:5 Muszyńska (86.).
Victoria: Kaszewska - Petrus, Kaszyńska, Czaban, Żywanowska, Kawałek, Robakowska, Paczkowska (46. Heib), Zawadzka, Ostróżka, Grzelak.