Jacek Czaplewski
AFP/East News
Liga niemiecka. Bayern Monachium wciąż jest w kiepskiej formie, ale przynajmniej ma Roberta Lewandowskiego. Polak w meczu z zamykającym tabelę Greuther Fürth zdobył dwie bramki, dzięki czemu jego zespól wygrał 4:1.

Bayern jako pierwszy stracił bramkę i na przerwę schodził z kompromitującym wynikiem. Poddenerwowany Lewandowski otrzymał kartkę za faul - dopiero drugą w sezonie.

- Długo, bardzo długo wchodziliśmy w to spotkanie - przyznał po meczu Lewandowski. - Czasami jak nie idzie to nie idzie. W drugiej połowie nasza gra wyglądała zupełnie inaczej, dużo lepiej w ofensywie. Wcześniej za bardzo chcieliśmy grać jeden na jeden.

W szatni mistrz Niemiec się zebrał, o czym świadczyłby zresztą początek drugiej odsłony. To bowiem już w 47 minucie Lewandowski doprowadził do wyrównania. Trafił lewą nogą z najbliższej odległości, po zagraniu spod linii końcowej.

W 82 minucie Lewandowski podwyższył wynik na 3:1. Kolejnego gola dołożył po rzucie rożnym. Uderzył głową po tym jak Niklas Süle również głową przedłużył dośrodkowanie.

W samej Bundeslidze Lewandowski uzbierał właśnie 28 trafień. Jego łączny dorobek z trwającego sezonu (klub i reprezentacja) to 44 bramki i 8 asyst w 38 meczach.

Lewandowski to najskuteczniejszy Polak w 2022 roku. Zdobył 10 bramek, podczas gdy Arkadiusz Milik 8, a Krzysztof Piątek 5.

Bayern Monachium - Greuther Fürth 4:1 (0:1)
Bramki: Lewandowski 47', 82', Griesbeck 63' (s.), Choupo-Moting 91' - Hrgota 43'
Żółte kartki: Lewandowski, Kimmich

Bayern Monachium: Ulreich - Pavard, Upamecano (53' Süle), Hernandez, Richards (46' Choupo-Moting) - Sabitzer (87' Roca), Müller, Kimmich, Tolisso, Sane (87' Wanner) - Lewandowski.