Duet z Hubertusa na cztery medale

Dzięki udanemu występowi na OOM utalentowani podopieczni Doroty Kwaśniewskiej wezmą udział we wrześniowym Pucharze Nadziei Olimpijskich. Archiwum
Natalia Droździel i Filip Weckwert startowali w OOM ostatni raz. W kolejnym sezonie przechodzą do kategorii juniorów.

Dzięki udanemu występowi na OOM utalentowani podopieczni Doroty Kwaśniewskiej wezmą udział we wrześniowym Pucharze Nadziei Olimpijskich. W tym roku zawody te odbędą się w Polsce na torze regatowym w Bydgoszczy. Najlepsi w kraju juniorzy młodsi rywalizowali w Bydgoszczy o medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kajakarstwie klasycznym. Dla tej kategorii wiekowej OOM ma rangę mistrzostw Polski. Zawody były niezwykle ciężkie ze względu na panujące upały. Świetnie spisali się w nich wychowankowie LKK Hubertus Biały Bór, Natalia Droździel i Filip Weckwert. Dla obojga był to pożegnalny występ w OOM. Od nowego sezonu będą rywalizowali w kategorii juniorów.

W OOM zawodnicy rywalizowali na dystansach 200, 500 i 1000 metrów oraz na 3000 i 5000 m. Filip Weckwert spisał się znakomicie w swoich obydwu startach w konkurencji K-1. Rywalizację na dystansie 1000 m zakończył ze złotym medalem. Z kolei w wyścigu finałowym na 500 m uplasował się na drugim miejscu za Wojciechem Traczem (Posnania Poznań).
Dwa razy na podium w kajakowych jedynkach stanęła w Bydgoszczy również Natalia Droździel. Kajakarka z Białego Boru została wicemistrzynią kraju na 500 m, a na 3000 m wywalczyła brąz.