MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Duże zmiany w kursowaniu autobusów MZK Koszalin. Będzie więcej kursów

red
archiwum
Od 1 maja będą obowiązywać zmiany w rozkładzie jazdy autobusów MZK Koszalin.

Zmian jest wiele i dotyczą praktycznie wszystkich linii. W dni powszednie nadal będzie obowiązywał rozkład o nazwie "tymczasowy dzień powszedni", jednak kursy będą realizowane z dużo większą częstotliwością, podobnie będzie w "tymczasową sobotę" na linii nr 16.

Funkcjonowanie linii nr 20 pozostaje w dalszym ciągu zawieszone w każdym typie dnia, podobnie jak linii nr 9 w soboty i niedziele oraz linii nr 10 w soboty. Atrybut „tymczasowy” w odniesieniu do rozkładów jazdy, będzie używany przez cały okres trwania epidemii, co daje pasażerom informację, że rozkład jest inny niż to było dotychczas i należy przed podróżą, szczególnie uważnie śledzić godziny odjazdów interesujących nas linii.

- Zmiany podyktowane są względami dbałości o bezpieczeństwo sanitarne przewożonych pasażerów, których w autobusach przybyło po ogłoszeniu przez Radę Ministrów pierwszego etapu luzowania ograniczeń w przemieszczaniu się. Jutro ten sam organ przekaże kolejne wytyczne, co jak się spodziewamy, również wpłynie na wzrost liczby przewożonych naszymi autobusami pasażerów - informuje Tomasz Nowe, zastępca dyrektora Wydziału Komunikacji Społecznej i Promocji w Urzędzie Miejskim w Koszalinie.

Parki i lasy otwarte. Spacerowiczów w Koszalinie nie brakuje [ZDJĘCIA]

- Oczywiście nieprzerwanie od 16 marca br. monitorujemy napełnienia wszystkich kursów i takie działania będą prowadzone nadal w celu elastycznego reagowania na zachodzące zmiany zachowań komunikacyjnych pasażerów jak i mieszkańców miasta.

W dalszym ciągu autobusy linii nr 3, 6, 12, 15, 16 i 17 realizują kursy trasami objazdowymi z uwagi na zamknięcie wiaduktu przy al. Monte Cassino.

- Zachęcam każdego mieszkańca do zainstalowania na swoim smartfonie bezpłatnej aplikacji Mobilna Karta Miejska Koszalin. Jej użytkownicy nie tylko mogą bezpiecznie dokonywać zakupu biletu na przejazd, ale także otrzymują od nas bieżące powiadomienia o funkcjonowaniu koszalińskiej komunikacji miejskiej oraz nowych zasadach korzystania z niej - informuje Tomasz Nowe.

Przypominamy również, że autobus jest przestrzenią publiczną, w związku z czym zakrywanie nosa i ust obowiązuje również w jego wnętrzu. Podróżując autobusem nie zsuwajmy maseczki czy chusty na brodę.

Piękny park w Koszalinie w czasie koronawirusa na zdjęciach ...

Zobacz także Prezydent Koszalina Piotr Jedliński o sytuacji w mieście (21.04)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński