MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Duże zmiany w rozkładzie jazdy autobusów MZK Koszalin

Marzena Sutryk
Marzena Sutryk
Ze względu na kolejne zmiany w rozkładzie jazdy autobusów MZK, przed podróżą należy dokładnie sprawdzić godziny kursów interesujących nas linii
Ze względu na kolejne zmiany w rozkładzie jazdy autobusów MZK, przed podróżą należy dokładnie sprawdzić godziny kursów interesujących nas linii Radek Koleśnik
Od 1 maja na wszystkich liniach komunikacji miejskiej w Koszalinie są przewidziane zmiany w rozkładzie jazdy. Mają one obowiązywać aż do odwołania.

- W dniu powszednim nadal będzie obowiązywał rozkład o nazwie „tymczasowy dzień powszedni”, jednak kursy będą realizowane z dużo większą częstotliwością, podobnie będzie w „tymczasową sobotę” na linii nr 16 - tu nastąpi zwiększenie częstotliwości kursów z 30 na 15 minut - wyjaśnia Anna Wolny, kierownik Działu Organizacji Przewozów w MZK Koszalin.

- Funkcjonowanie linii nr 20 pozostaje w dalszym ciągu zawieszone w każdym typie dnia, podobnie jak linii nr 9 - w soboty i niedziele oraz linii nr 10 w soboty. Atrybut „tymczasowy” w odniesieniu do rozkładów jazdy, będzie używany przez cały okres trwania epidemii, co daje pasażerom informację, że rozkład jest inny niż to było dotychczas i należy przed podróżą szczególnie uważnie śledzić godziny odjazdów interesujących nas linii.

Jak podkreśla kierownictwo MZK, zmiany podyktowane są względami dbałości o bezpieczeństwo sanitarne pasażerów, a tych - po ogłoszeniu tzw. luzowania ograniczeń w przemieszczaniu się w całym kraju - znacząco przybyło.

- Oczywiście nieprzerwanie od 16 marca monitorujemy napełnienie wszystkich kursów i takie działania będą prowadzone nadal w celu elastycznego i szybkiego reagowania na zmiany zapotrzebowania ze strony mieszkańców - dodaje Anna Wolny.

Jednocześnie przypominamy, że na trasach linii nr 3,12,15,16,17 obowiązują objazdy z uwagi na zamknięcie wiaduktu na al. Monte Cassino.

W MZK zachęcają też każdego mieszkańca do zainstalowania na swoim smartfonie bezpłatnej aplikacji „Mobilna Karta Miejska Koszalin”.

- Jej użytkownicy nie tylko mogą bezpiecznie dokonywać zakupu biletu na przejazd (kierowcy nadal nie prowadzą sprzedaży biletów - dop. red.), ale także otrzymują od nas bieżące powiadomienia o funkcjonowaniu koszalińskiej komunikacji miejskiej oraz o nowych zasadach korzystania z niej - mówi Anna Wolny.

- Jednocześnie przypominamy, że autobus jest także przestrzenią publiczną - w związku z czym zakrywanie nosa i ust obowiązuje również w jego wnętrzu. Podróżując autobusem nie zsuwajmy maseczki, czy chusty na brodę.

Kierownictwo MZK Koszalin po raz kolejny apeluje o zrozumienie w tej trudnej dla wszystkich sytuacji i o stosowanie się do zaleceń i ograniczeń.

Zobacz także Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Henryk Kozłowski o sytuacji na rynku pracy w Koszalinie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński