Dwa złota i brąz kadetów w mistrzostwach Polski w Węgrowie

Trener Krzysztof Pajewski i trójka medalistów MP. Od lewej: Dominik Wasilewski, Wiktoria Szumska i Julia Stasiuk archiwum
Kolejny start w mistrzowskich zawodach w sezonie 2019 mają za sobą zawodnicy KT Bałtyk Koszalin i KSW Szczecinek. Tym razem podopieczni trenera Krzysztofa Pajewskiego rywalizowali w Węgrowie o medale mistrzostwa Polski kadetów w formułach poinfighting i light contact.

W MP wystartowało 295 zawodników z 55 klubów. W kategorii kadetek młodszych (light contact) znakomicie spisała się Wiktoria Szumska z KSW. Startując w wadze +47 kg zdobyła złoty medal, pokonując zdecydowanie w finale (3:0 na punkty) zawodniczkę MKS Włodowa, Annę Schweisser.

Warto przypomnieć, że Wiktoria jest również aktualną mistrzynią kraju w formule kick light. W grupie kadetek starszych po tytuł mistrzowski w wadze do 60 kg (light contact) w efektownym stylu sięgnęła Julia Stasiuk z Bałtyku.

- W drodze do finału wszystkie walki wygrała przed czasem przez przewagę punktową. W finale pokonała na punkty 3:0 Michelle Maier z klubu Orient Częstochowa i tym samym obroniła tytuł zdobyty w ubiegłym roku - powiedział K. Pajewski.

Trzeci medal, brązowy, wywalczył w grupie kadetów starszych w kat. 47 kg (light contact) Dominik Wasilewski z KSW. W zaciętym półfinale przegrał na punkty 1:2 z Kewinem Kozłowskim (KSW Łuków), późniejszym złotym medalistą.

W MP startowali także zawodnicy KSW Kacper Jakimcio (42 kg kadetów starszych) i Szymon Gaczyński (69 kg). Jakimcio przegrał drugą walkę eliminacyjną, a Gaczyński pierwszy pojedynek, po bardzo kontrowersyjnym werdykcie (1:2).

- Szymon, aktualny mistrz Polski w formule kick light, był jednym z faworytów tej kategorii - dodał Pajewski.