Dwie klasy różnicy. Gwardia bez szans w Szczecinie

kmb
Mecz w ramach 28. kolejki rozgrywek nieudany dla Gwardii Koszalin, która sromotnie przegrała na wyjeździe z Pogonią II.

Było to jednocześnie pierwsze spotkanie Wojciecha Polakowskiego w roli szkoleniowca koszalińskiego klubu po tym, jak ten zastąpił Tadeusza Żakietę. Goście byli jednak tłem dla rywali. Wynik otworzył już w 3. minucie Adam Frączczak, wychowanek Żaków 94 Kołobrzeg, wracający do normalnego grania po problemach zdrowotnych i przejściu operacji. Frączczak nie zamierzał przestawać strzelać i niedługo potem dołożył kolejną bramkę, tym razem z rzutu karnego po tym, jak faulowany w polu karnym był Maciej Żurawski. Jeszcze przed przerwą Frączczak zdołał skompletować klasycznego hat-tricka. Tu również wykorzystał "jedenastkę" po faulu na nim samym.

Po zmianie stron nadal tylko gospodarze trafiali do siatki. Wynik podwyższył tuż po rozpoczęciu drugiej odsłony Żurawski, wykorzystując rzut karny po faulu na Frączczaku, a następnie wynik ustalił rozpędzony Żurawski, który wykorzystał dokładne podanie Marcela Wędrychowskiego.

Wśród gwardzistów, w pierwszej połowie groźnie uderzał z rzutu wolnego Maciej Stańczyk, ale golkiper zdołał obronił strzał. Po zmianie stron uaktywnił się Dominik Drzewiecki, ale piłka po jego uderzeniach lądowała w rękach bramkarza Pogoni. Punktów koszaliński zespół będzie musiał szukać w kolejnych meczach, póki są jeszcze szanse na utrzymanie.

Pogoń II Szczecin - Gwardia Koszalin 5:0 (3:0)1:0, 2:0, 3:0 Frączczak (3., 20. karny, 42. karny), 4:0 i 5:0 Żurawski (48. karny, 68.).
Gwardia: Hartleb - Dondera, Wojciechowski, Czyżewski, Stańczyk (48. Bachleda), Bednarski, Ginter (80. Wasilewski), Piotrowski, Karbowiak, Drzewiecki, Cybula (62. Szygenda).