Głos Koszaliński

Dzielnicowi z gminy Biesiekierz uratowali potrąconego psa

Dwóch dzielnicowych z gminy Biesiekierz uratowało potrąconego psa. Zwierzak był mocno poturbowany, miał liczne obrażenia, uszkodzone łapy i nie mógł

Policja Koszalin

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/3] Następne

Dwóch dzielnicowych z gminy Biesiekierz uratowało potrąconego psa. Zwierzak był mocno poturbowany, miał liczne obrażenia, uszkodzone łapy i nie mógł się poruszać. Policjanci natychmiast podjęli decyzję, aby przetransportować zwierzę do weterynarza, który zajął się czworonogiem.

W czwartek późnym popołudniem dzielnicowy asp. szt. Sławomir Drutel oraz st. asp. Krystian Syta z Komisariatu Policji II w Koszalinie odnaleźli w Dobrzycy potrąconego psa, którego omijały jadące samochody. Z powodu licznych obrażeń m.in. połamanych łap zwierzę nie mogło o własnych siłach zejść z jezdni i było narażone na potrącenie przez kolejne auta.

Policjanci natychmiast udzielili czworonogowi pomocy. Poturbowane, cierpiące zwierzę zabrali ze środka jezdni i przewieźli do przychodni weterynaryjnej, w której lekarz natychmiast udzielił pomocy rannemu czworonogowi. Po wyleczeniu piesek szczęśliwie wróci do swoich właścicieli.

Mamy nadzieję, że zwierzę szybko wydobrzeje, a policjantom gratulujemy empatii i postawy godnej naśladowania.

Zobacz także Turniej Wiedzy Ekologiczno-Przyrodniczej w Przedszkolu nr 15 w Koszalinie

Polecamy