Dziesięć medali wojowników z KSW Szczecinek i Bałtyku Koszalin

Zawodnicy z regionu mieli się czym pochwalić
Zawodnicy z regionu mieli się czym pochwalić archiwum
W Ostródzie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w kategoriach kadetów, juniorów, seniorów oraz weteranów. We wszystkich grupach zaprezentowało się łącznie 430 zawodników w tym kilkunastu z klubów naszego regionu - KSW Szczecinek i KKT Bałtyk Koszalin.

W ich dorobku znalazło się 10 medali (7 KSW, 3 Bałtyk). W rywalizacji seniorów po tytuł mistrza kraju do 76 kg sięgnął Bartłomiej Mienciuk, a srebrny medal wywalczył Alan Cabanek z Bałtyku. Blisko podium w kat. do 64 kg był Andrzej Szewczyk (Bałtyk). Ostatecznie uplasował się na 4. miejscu.

W kategorii weteranów srebrny medal wywalczył Zbigniew Sołtys. Mogło być złoto, ale w półfinale odniósł kontuzję, która uniemożliwiła mu udział w walce finałowej.

Warto podkreślić, że Z. Sołtys jest najbardziej utytułowanym zawodnikiem klubu ze Szczecinka, w którym trenuje od jego powstania (10.10.1991)!

Wyniki naszych zawodników w innych kategoriach wiekowych: kadeci - 46kg - 1. Dominik Wasilewski (KSW), 9-16. Michał Elias (Bałtyk); +69kg - 2. Szymon Gaczyński (KSW); kadetki - +61 kg - 2. Julia Stasiuk (Bałtyk); juniorki - +61 kg - 2. Emilia Czerwonka (Bałtyk), 3. Sara Cieślik (KSW); juniorzy - 64 kg - 3. Maciej Pokusa (KSW); 70 kg - 3. Dorian Doliński (KSW); 58 kg - 5-8. Jakub Gałan (KSW) i Adrian Kujda. Warto dodać, że dzień przed MP odbyła się gala z okazji 25-lecia Polskiej Unii Taekwondo.

Krajowa Liga Zapaśnicza: AKS Białogard - Unia Racibórz 5:6 [ZDJĘCIA]

W jednej z walk (pojedynki dwurundowe) zaprezentował się Bartłomiej Mienciuk. 21-letni fighter z KSW rywalizował w formule light contact do 76 kg z Damianem Gębalem z Wołomińskiego Centrum Sztuk Walki.

- Bartek wygrał zdecydowanie na punkty - powiedział trener KSW i Bałtyku Krzysztof Pajewski.

W najbliższą sobotę (24 bm.) w Koszalinie odbędzie się 5. Memoriał im. Henryka Ficka dla dzieci i młodzików. Zawody te będą jednocześnie Wojewódzką Olimpiadą Młodzieży. Do rywalizacji zgłoszonych zostało ok. 160 zawodników z klubów całego województwa. Początek zmagań w Centralnym Ośrodku Szkolenia Taekwondo (ul. Orląt Lwowskich 26b) o godz. 10.00.

Zakończenie ok. 17.00. Warto przypomnieć, że w tym roku mija 35 lat tej dyscypliny sportu w Koszalinie.