Dziewiąta wyjazdowa porażka Energi Kotwicy Kołobrzeg

archiwum
Na 2. minuty przed końcem meczu we Wrocławiu, Energa Kotwica prowadziła 78:77, ale ostatecznie doznała dziewiątej w sezonie wyjazdowej porażki.

Kołobrzeżanie tym samym pozostają nadal bez wyjazdowego zwycięstwa w rozgrywkach 2020/21.

Przegrana z trzecim zespołem w tabeli sprawiła, że szanse na play-off oddaliły się jeszcze mocniej, za to wygrana Wisły Kraków z dotychczasowym liderem z Wałbrzycha sprawiła, że kołobrzeżanie muszą z niepokojem patrzeć za plecy.

Pierwsza kwarta meczu we Wrocławiu należała do podkoszowych WKK. Najpierw 6 pkt zdobył Piotr Niedźwiedzki, a później jeszcze lepiej zaprezentował się Szymon Kiwilsza. W 5. min zdobył 9 pkt (w tym dwa razy 2+1) i miejscowi prowadzili nawet 24:13. Kotwica podgoniła wynik w końcówce, ale II kwartę miejscowi rozpoczęli od trzech trójek i kontrolowali mecz.

Na początku drugiej połowy wrocławianie znów uciekli na 11 pkt (23. - 57:46), ale goście odpowiedzieli serią 10:0. Z dobrej strony w tym fragmencie pokazali się Hubert Kruszczyński i Wojciech Wątroba (13 pkt i 6 zbiórek). Końcówkę III kwarty nieco lepiej rozegrali miejscowi.

Ostatnia część meczu była niezwykle emocjonująca. Kotwica rozpoczęła ją serią 7:0 i po 3. min prowadziła 68:66. Popisy gości przerwał rzutem zza łuku Jakub Koelner. Do 38. min utrzymywała się nieznaczna (2-3 pkt) przewaga WKK. Kotwica odzyskała prowadzenie po trójce Filipa Struskiego (78:77). W końcówce goście spudłowali aż pięć prób z dystansu (w całym meczu Kotwica tylko 6/29 za 3), a o wygranej WKK przesądził Tomasz Prostak, który zdobył 5 z ostatnich 6 pkt swojego zespołu.

WKK Wrocław - Energa Kotwica Kołobrzeg 89:83 (24:20, 28:24, 14:17, 23:22)
WKK: Jędrzejewski 20 (2x3, 7 as.), Koelner 12 (2x3, 8 zb., 5 as.), Rutkowski 11 (3x3, 3 as.), Niedźwiedzki 10 (14 zb.), Patoka 8 (1x8, 5 zb., 3 as.) - Prostak 16 (2x3, 3 as.), Kiwilsza 9 (7 zb.), Sitnik 3, Matusiak 0, Uberna 0.
Kotwica: Struski 15 (3x3, 12 zb.), Dymała 13 (4 as., 3 zb., 3 str.), Kruszczyński 11 (1x3, 3 zb.), Robak 8 (3 zb.), Kulon 7 (7 as., 5 zb., 3 str.) - Wątroba 13 (1x3, 6 zb., 3 bl.), Pawlak 8 (5 zb.), Stankowski 8 (1x3, 3 zb.), Sadło 0.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0