Efektowne zwycięstwo Kotwicy na koniec 1. rundy [ZDJĘCIA]

Po dwóch remisach z rzędu, Kotwica mocnym akcentem zakończyła 1. rundę rozgrywek. W 17. kolejce rozbiła 6:0 beniaminka z Gniewina, odnosząc najwyższe zwycięstwo w tym sezonie.

Podopieczni Dietmara Brehmera zbliżyli się na punkty do prowadzącej Olimpii Grudziądz, która zremisowała ze Świtem Szczecin. 20 listopada Świt przyjedzie do Kołobrzegu na mecz ostatniej w tym roku, 18. kolejki (awansem z wiosny).

Kotwica przeważała od początku meczu ze Stolemem. Bardzo aktywni byli napastnicy Dawid Cempa i Grzegorz Goncerz. Po zagraniu tego ostatniego, Mateusz Rościszewski uderzył obok bramki (5. min). W 10. min z 16 m przymierzył Cempa. Na posterunku był jednak Bartłomiej Żynel. Minutę później Goncerz z podobnej odległości trafił w boczną siatkę. Napór gospodarzy przyniósł rezultat w 17. min, gdy składną akcję zakończył celnym strzałem z 16 m Piotr Łysiak.

W 33. min podanie na prawej stronie otrzymał Michał Kozajda. Pomimo asysty obrońców, technicznym uderzeniem podwyższył na 2:0. Przed przerwą Kotwica stworzyła jeszcze kilka okazji. Żynel odbił uderzenie Goncerza po kontrataku, a próba Cempy z 18 m była zbyt lekka.

Zabójczy dla gości okazał się początek II połowy. Zanim upłynął kwadrans Kotwica strzeliła 3 gole! W 51. min Kozajda dograł z linii końcowej do Goncerza, który nie pomylił się z 5. metra. Zaledwie minutę później 33-latek znów uniósł ręce w geście radości. Tym razem trafił po dograniu Rościszewskiego. To 10. i 11. gol Goncerza, który zrównał się z liderem strzelców grupy 2., Jakubem Bojasem z Olimpii.
W 59. min na listę strzelców wpisał się Damian Kostkowski, trafiając głową po dośrodkowaniu z wolnego Łysiaka. Kanonadę na Śliwińskiego zakończył strzałem do pustej bramki Dominik Chromiński, a Goncerz do 2 goli dołożył asystę, po błędzie Żynela.

Kotwica Kołobrzeg - Stolem Gniewino 6:0 (2:0) 1:0 Łysiak (17.), 2:0 Kozajda (33.), 3:0 i 4:0 Goncerz (51. i 52.), 5:0 Kostkowski (59.), 6:0 Chromiński (71.).
żk. Kalupa.
Kotwica: Pogorzelec - Kozajda (62. Szarpak), Kostkowski, Obst (75. Martuszewski), Sadzawicki, Łysiak, Kalupa (75. Bartoś), Jagodziński, Rościszewski (58. Szygenda), Cempa (62. Chromiński), Goncerz.