Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Egzaminy ósmoklasistów w Koszalinie. Dziś język polski [ZDJĘCIA]

Krzysztof Marczyk
Krzysztof Marczyk
Sprawdzian ośmioklasistów w Koszalinie. Dziś język polski
Sprawdzian ośmioklasistów w Koszalinie. Dziś język polski Radek Koleśnik
Dziś o godz. 9.00 rozpoczęły się egzaminacyjne zmagania dla uczniów z ostatnich klas szkół podstawowych.

Zaczną tradycyjnie od języka polskiego (egzamin trwa 120 minut), potem matematyki (26.05, 100 minut), by w czwartek przystąpić do egzaminu z języka obcego nowożytnego (potrwa 90 minut). W przypadku tego ostatniego zdecydowana większość uczniów, bo blisko 97 procent, wybrała język angielski. Dlaczego te egzaminy są takie ważne? Bez nich uczeń nie ukończy szkoły podstawowej, to raz. Dwa, że wyniki z tych sprawdzianów będą brane pod uwagę w procesie rekrutacyjnym do wybranej szkoły ponadpodstawowej.

- Do egzaminów w Koszalinie przystąpi łącznie około 900 uczniów klas ósmych. - Wszyscy w trybie stacjonarnym, nie mamy informacji o wyjątkowych przypadkach - powiedział nam Krzysztof Stobiecki, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Koszalinie. - Chcąc uniknąć ewentualnych zakażeń, ostatni tydzień wszyscy uczniowie klas ósmych uczyli się zdalnie. Teraz bez przeszkód będzie można przeprowadzić egzaminy i miejmy nadzieję, że tak jak i matury, również i one przebiegną bez komplikacji - dodał. W skali całego kraju, do egzaminu ósmoklasisty przystąpić ma ponad 360 400 uczniów z blisko 12 700 szkół. Ogłoszenie wyników zaplanowano na 2 lipca. Wszystkie treści oraz arkusze znaleźć będzie można na stronach Ministerstwa Edukacji i Nauki, CKE i okręgowych komisji egzaminacyjnych w dniu danego egzaminu (po godz. 13.00).

Przypomnijmy, że 17 maja do szkół wrócili uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych oraz wszyscy uczniowie liceów i innych szkół ponadpodstawowych, przy czym zajęcia odbywają się w trybie hybrydowym. Z kolei na 31 maja planowany jest powrót do szkół wszystkich uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych i zajęcia w trybie stacjonarnym. Po raz pierwszy od października 2020 roku.

Tymczasem do 21 czerwca potrwa proces rekrutacyjny. Wniosek (wraz z wymaganymi dokumentami) można złożyć na dwa sposoby: - w wersji elektronicznej za pośrednictwem systemu naboru z wykorzystaniem profilu zaufanego albo w wersji papierowej, ale tu i tak trzeba wcześniej wygenerować podania z systemu. We wniosku zaznacza się m.in. szkoły oraz profile klas pierwszego wyboru. Można też podejrzeć aktualizowaną na bieżąco liczbę kandydatów na jedno miejsce. Po otrzymaniu wyników z egzaminu oraz ocen z poszczególnych przedmiotów, trzeba je zaktualizować we wniosku, a oryginały dokumentów przynieść do placówki pierwszego wyboru, bo to tam weryfikowane będą wszystkie informacje o kandydatach.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera