MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ekopracownie w koszalińskiej części województwa. Ponad milion złotych na inwestycje

Krzysztof Marczyk
Krzysztof Marczyk
W gminie Świdwin i Kołobrzeg powstaną po trzy Ekopracownie. Po dwie w gminach: Karlino, Choszczno, Koszalin, Sławno, Wałcz, Drawsko Pomorskie i w powiecie szczecineckim.
W gminie Świdwin i Kołobrzeg powstaną po trzy Ekopracownie. Po dwie w gminach: Karlino, Choszczno, Koszalin, Sławno, Wałcz, Drawsko Pomorskie i w powiecie szczecineckim. WFOŚiGW w Szczecinie
W koszalińskiej części województwa zachodniopomorskiego powstaną 23 nowoczesne pracownie w szkołach, dzięki czemu łatwiej będzie upowszechniać wiedzę ekologiczną. W Liceum Ogólnokształcącym w Tychowie przekazano symboliczne czeki na realizację programu "Ekopracownia".

O konieczności podnoszenia poziomu świadomości ekologicznej, o aktywizacji społecznej w zakresie ochrony środowiska, czy o zrównoważonej gospodarce wodnej na poziomie lokalnym i regionalnym mówili w Tychowie Małgorzata Golińska - sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, Czesław Hoc - poseł na Sejm RP, Tomasz Wójcik - wicewojewoda zachodniopomorski oraz Marek Subocz - prezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

W gminie Świdwin i Kołobrzeg powstaną po trzy Ekopracownie. Po dwie w gminach: Karlino, Choszczno, Koszalin, Sławno, Wałcz, Drawsko Pomorskie i w powiecie szczecineckim.

Łączny budżet programu "Ekopracownia" w roku 2023 wynosi 2,6 mln złotych, przy czym kwota przyznanego przez WFOŚiGW w Szczecinie dofinansowania wynosi 1 356 448,20 złotych. Dzięki tym pieniądzom możliwe będzie utworzenie 23 pracowni w naszym regionie. Tym samym dzieci i młodzież z naszego regionu będą mogły w przystępny sposób poznawać tajniki przedmiotów ścisłych oraz uczyć się o ochronie przyrody i zielonej energii.

Pieniądze zostaną wykorzystane na zakup pomocy dydaktycznych, w tym: sprzętu laboratoryjnego, zestawów pomiarowych, odczynników chemicznych, pomocy dydaktycznych, gier, filmów, czasopism, książek, sprzętu komputerowego i fotograficznego, urządzeń wielofunkcyjnych oraz wyposażenia do prowadzenia zajęć edukacyjnych (jak choćby tablic informacyjnych i interaktywnych).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Euro 2024: STUDIO-EURO ODC-3 PRZED MECZEM POLSKA - AUSTRIA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński