Ekstraklasa kobiet: AZS Politechnika Koszalińska - SPR Olkusz 32:15 (17:9) - relacja

(wok)
Wojciech Kukliński
Srebrne Lwice, tak popularnie nazywa się drużyna piłkarek ręcznych z Olkusza. Tym razem beniaminek ekstraklasy nie pokazał nawet przez moment lwiego pazura.

Mocno osłabione koszalinianki zdecydowanie dominowały przez całe spotkanie. Choć w drużynie trenera Romana Jezierskiego zabrakło tym razem kontuzjowanych Kamili Całużyńskiej, Katarzyny Cieśli, Joanny Chmiel, Joanny Dworaczyk oraz Iwony Szafulskiej, to zespół uporał się z rywalkami.

Dziewczyny SPR tylko przez pierwsze dziesięć minut prowadziły równorzędny z koszaliniankami pojedynek. Wspierane przez trzech bębniarzy szczypiornistki z Olkusza utrzymywały niewielką stratą. Dobrze w ich bramce spisywała się Paulina Kozieł. Jednak tego dnia fenomenalną skutecznością popisywała się Wiolleta Janaczek.

Nasza rozgrywająca zdobywała bramkę za bramką i po pierwszych trzydziestu minutach akademiczki wygrywały już 17:9. Nasze dziewczyny znakomicie rozpoczęły także drugą cześć spotkania.

Po sześciu minutach wygrywały już 20:9. Wówczas trener dał nieco odpocząć najlepszej na parkiecie Janaczek. Godnie ją zastąpiła jednak mająca reprezentacyjne aspiracje Malwina Leśkiewicz. Przebłyski dobrej formy miała także powracająca po kontuzji Jagoda Olek. Tego dnia rywalki nie były w stanie zmusić do większego wysiłku akademiczek. Ostatecznie koszalinianki odniosły w pełni zasłużone, wysokie zwycięstwo 32;15.

Dodajmy, że przed meczem Joanna Dworaczek otrzymała kwiaty od kibiców z Olkusza, którzy przekazali je w imieniu rodziców chorego chłopca, w którego pomoc zaangażowała się kapitan koszalińskiego zespołu.

AZS Politechnika Koszalińska - SPR Olkusz 32:15 (17:9)

AZS: Kwiecień, Morawiec - Janaczek 11, Olek 5, Leśkiewicz 5, Tarczyluk 3, Błaszczyk 3, Zaniewska 2, Kabul 2, Borowska 1, Szostakowska.
Karne: 6/7. Kary: 4 min.
SPR: Kozieł, Krzymińska - Brachmańska 4, Leszczyńska 3, Przytuła 3, Czekaj 2, Giera 2, Szczerbińska 1, Górska, Jędrusik, Magalon, Kompała, Strzałko, Ziółkowska.
Karne: 1/2. Kary: 16 min.