Ekstraklasa kobiet: Spacerek akademiczek. AZS Politechnika - Carlos Astol 44:22 (21:13)

Marta Goraj (nr 10) zdobywa kolejną bramkę.
Marta Goraj (nr 10) zdobywa kolejną bramkę. Fot. Jacek Wójcik
W rewanżowym meczu pierwszej fazy rozgrywek o miejsca 5-8 w ekstraklasie pań, AZS Politechnika Koszalińska zdeklasował Carlosa Astol Jelenia Góra 44:22 (21:13). W pierwszym meczu również górą były akademiczki (30:27) i one zagrają o piątą lokatę w sezonie 2008/09.

Podopieczne trenera Waldemara Szafulskiego dominowały niemal przez całe spotkanie. Przyjezdne były na prowadzeniu tylko raz, w 3 minucie (2:1). Po kontrach naszego zespołu w 8 min było 4:2, a później przewaga zaczęła rosnąć i po pierwszej połowie wynosiła 8 bramek.

Po zmianie stron na parkiecie istniał już tylko jeden zespół. Grające bez swojej najlepszej snajperki Marty Gęgi zawodniczki Carlosa nie radziły sobie z obroną AZS. Z kolei w ataku nasze zawodniczki były nie do zatrzymania.

Między 40 i 50 min przyjezdne nie zdobyły bramki, tracąc 9 z rzędu i było 36:17. W ostatnich 10 min przewaga AZS dochodziła do 22 bramek i dzięki celnemu rzutowi Ewy Jarzyny, taką różnicę odnotowano na koniec meczu.

AZS Politechnika Koszalińska - Carlos Astol Jelenia Góra 44:22 (21:13)

AZS: Łącz, Morawiec - Zaniewska 3, Szostakowska 3, Kobyłecka 4, Jarzyna 8, Dworaczyk 5, Skipor 1, Cieśla 2, Goraj 8, Chmiel 2, Szafulska 2, Czekaj 2, Serwa 4.

Najwięcej bramek dla Carlosa: Dąbrowska 9.