Ekstraklasa mężczyzn: Asseco Prokom Gdynia - Kotwica Kołobrzeg 85:58

Dawid Bręk był najskuteczniejszym zawodnikiem Kotwicy.
Dawid Bręk był najskuteczniejszym zawodnikiem Kotwicy. Fot. Jacek Wójcik
Koszykarze Kotwicy Kołobrzeg nie sprawili niespodzianki w Gdyni.

Podopieczni trenera Pawła Blechacza przegrali z niepokonanym w tym sezonie na krajowych parkietach Asseco Prokomem. Dla mistrzów kraju było to 10 zwycięstwo z rzędu w obecnych rozgrywkach.

Przebieg meczu ustawiły pierwsze jego minuty. Po 5. min meczu było 17:2 dla Prokomu. W połowie drugiej kwarty goście doszli na 5 oczek (23:28), ale to było wszystko na co pozwolili gospodarze. Do końca kwarty Prokom powiększył przewagę do 16 pkt, a w drugiej połowie kontrolował przebieg meczu i pewnie zwyciężył 85:58.

Asseco Prokom Gdynia - Kotwica Kołobrzeg 85:58 (22:8, 25:23, 24:16, 14:11)

Asseco: Burrell 13 (6 zb., 3 prze.), Logan 12 (2x3, 7 as., 4 str.), Hrycaniuk 11 (11 zb.), Harrington 4 (5 zb., 5 as., 3 prze.), Woods 3 (3 str.) - Kostrzewski 19 (2x3, 4 zb.), Seweryn 15 (4x3, 4 zb.), Jagla 7 (7 zb.), Łapeta 1, Szczotka 0.

Kotwica: Bręk 12 (4x3, 4 as., 3 str.), Stelmach 11 (1x3, 3 as., 3 prze., 4 str.), D. Harris 8 (5 zb., 3 str., 2 bl.), Smith 7 (1x3, 3 str.), Wichniarz 3 (1x3, 3 str.) - McFarlin 6, Rduch 5 (1x3, 4 zb., 3 as., 3 str.), Danesi 4, Freeman 2, Matys 0, Złoty 0.