Ekstraklasa mężczyzn: AZS Koszalin zwycięża w Inowrocławiu

Michael Kuebler znów był nie do zatrzymania dla rywali.
Michael Kuebler znów był nie do zatrzymania dla rywali. Fot. Jacek Wójcik
W 12. kolejce Polskiej Ligi Koszykówki zespół AZS Koszalin odniósł wyjazdowe zwycięstwo 84:74 nad Sportino Inowrocław.

Tylko w pierwszej kwarcie gospodarze kilkakrotnie obejmowali prowadzenie, a akademicy mieli spore problemy z zatrzymaniem ich strzelca Teda Scotta (10 pkt). Z każdą kolejną kwarta dorobek Amerykanina malał (II kwarta - 8 pkt, III - 4, IV - 2), a coraz lepiej spisywali się koszalinianie.

W 12. minucie pierwsza w tym spotkaniu trójka Michaela Kueblera dała koszykarzom AZS prowadzenie 20:19. Nie oddali go już do końca, mimo że gospodarze kilka razy dochodzili na 1-2 punkty. Popisową partię w II kwarcie rozegrał wspomniany Kuebler (17 pkt w tym 4x3 pkt). W całym meczu amerykański snajper uzyskał 24 oczka, wykorzystując 6 z 9 rzutów zza linii 6,25 m.

Koszalińska drużyna dominowała w tym meczu pod tablicami, zwyciężając w zbiórkach 40:27. W IV kwarcie kluczowe trafienia dla AZS uzyskiwali George Reese (16 pkt i 11 zbiórek), Dante Swanson (13 pkt, 6 zb., 6 asyst) oraz Grzegorz Surmacz (7 pkt, 8 zb.).

W niedzielę o godz. 18.00 koszalińscy koszykarze rozegrają na wyjeździe mecz Pucharu Polski z MCKiS Jaworzno.

Sportino Inowrocław - AZS Koszalin 74:84 (15:15, 20:26, 21:21, 18:22).

Sportino Inowrocław: Scott 24 (5 str.), Day 9 (3 str.), Łuszczewski 9 (1x3, 4 zb., 3 prze.), Budinauskas 7 (1x3, 4 zb., 3 prze.), Robak 0 (5 zb., 3 bl.) - Ibrahim 9 (5 zb., 2 bl.), Żytko 8 (2x3), Stanevicius 4, Raczyński 2, Bogavac 2 (3 zb.).

AZS Koszalin: Reese 16 (11 zb.), Swanson 13 (1x3, 6 zb., 6 as., 4 prze., 4 str.), Milicić 7 (1x3, 5 as.), Tica 3 (4 zb.), Balcerzak 3 (1x3) - Kuebler 24 (6x3, 3 zb., 4 str.), Metelski 8 (6 zb., 2 bl.), Surmacz 7 (8 zb.), Wiśniewski 3 (1x3).