Ekstraklasa mężczyzn: Energa Czarni Słupsk - Kotwica Kołobrzeg 84:68

Łukasz Capar
Dziesiątej porażki w tym sezonie doznali koszykarze Kotwicy. W piątkowy wieczór ulegli w hali Gryfii Czarnym różnicą 16 punktów.

Kluczowa dla losów spotkania była trzecia kwarta, wygrana przez gospodarzy 29:15. Podobnie jak w pierwszym meczu tych zespołów w Kołobrzegu (77:62 dla Czarnych) w zwycięskim zespole z bardzo dobrej strony zaprezentował się Michał Nowakowski. Po 20 punktach w Kołobrzegu (8/11 z gry) przed własną publicznością zagrał jeszcze skuteczniej, zdobywając 22 oczka (7/9 z gry, 5/7 za 3 pkt).

W Kotwicy najskuteczniej zagrał Jessie Sapp (18 pkt, 7/11 z gry). Kolejny słabszy występ zanotował Terrell Parks, który w ciągu 15 minut na parkiecie nie trafił żadnego z czterech oddanych rzutów.

Energa Czarni Słupsk - Kotwica Kołobrzeg 84:68 (19:19, 19:17, 29:15, 17:17)

Czarni: Nowakowski 22 (5x3, 6 zb.), Stutz 16 (4 zb., 4 str.), Trice 10 (6 as.), Dutkiewicz 5 (4 zb., 4 as.), Śnieg 4 - Jankowski 11 (3x3), Hulls 9 (1x3, 6 zb., 4 as.), Borowski 4, Jarmakowicz 3, Długosz 0, Jakubiak 0, Mokros 0.

Kotwica: K. Johnson 12, Callahan 11 (1x3, 4 zb.), Arabas 8 (2x3, 4 zb.), Piechowicz 8 (6 zb., 5 prze.), Bigus 5 (8 zb.) - Sapp 18 (4x3), Wichniarz 6 (2x3), Ciechociński 0, Parks 0.