MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ekstraklasa mężczyzn: PGE Turów Zgorzelec - Kotwica Kołobrzeg 89:80

Ted Scott (z prawej) zdobył w Zgorzelcu 26 punktów, ale w końcówce meczu popełnił kilka prostych błędów. fot. Grzegorz Bereziuk
Kotwica Kołobrzeg pomimo prowadzenia na 2 minuty przed końcem meczu, doznała porażki w Zgorzelcu.

Gdy na 2 minuty i 17 sekund przed końcem meczu Jessie Sapp trzypunktowym rzutem wyprowadził Kotwicę na prowadzenie 78;77 wydawało się, że zespół z Kołobrzegu może wreszcie wygrać ligowy mecz w Zgorzelcu. Tak się jednak nie stało bo najlepszy strzelec Kotwicy i całej ligi Ted Scott w kolejnych akcjach spudłował z dystansu i zaliczył dwie straty.

Turów odzyskał prowadzenie i nie dał go już sobie wydrzeć. W końcówce gospodarze z rzutów wolnych powiększyli rozmiary wygranej do 9 punktów.

- Wydawało się, że przejęliśmy inicjatywę. Proste i rzadko spotykane błędy na tym poziomie błędy nie pozwoliły nam wygrać. Żałujemy, ale w tym roku takie mecze chyba są nam przypisane - powiedział trener Kotwicy Dariusz Szczubiał.

- To kolejny mecz, który przegraliśmy na własne życzenie. Będziemy starali się w kolejnych meczach aby końcówki spotkań wyglądały w naszym wykonaniu inaczej - dodał skrzydłowy kołobrzeżan Łukasz Diduszko.

PGE Turów Zgorzelec - Kotwica Kołobrzeg 89:80 (30:20, 21:18, 20:18, 18:24)

Turów: Tomaszek 17 (9 zb., 3 str.), Brkić 17 (5 zb.), Jackson 12 (1x3, 3 zb.), Wysocki 11 (1x3, 4 zb.), T. Thomas 6 (5 as., 3 prze.) - Koljević 9 (5 zb.), Kickert 7 (1x3, 3 zb.), Gabiński 4 (3 zb.), Bochno 4 (1x3, 3 zb.), Kuebler 2.

Kotwica: Scott 26 (2x3, 5 zb., 4 str.), Harris 17 (8 zb.), Sapp 9 (1x3, 4 zb., 3 str.), M. Wołoszyn 9 (1x3, 4 zb.), Ł. Diduszko 5 (1x3, 7 zb.) - Henderson 6 (4 zb.), Zabłocki 4, Fisher 2, Sarzało 2.